- V soboto, 24. 8., lepo vabljeni na peš romanje po naši župniji – Jernejevi romarski poti (postanki bodo pri vseh naših cerkvah oz. kapelah). Romanje bo v vsakem vremenu in bo trajalo od 8.00 do 14.00.

- Prihodnjo nedeljo, 25. avgusta, bomo obhajali slovesnost našega farnega zavetnika, sv. Jerneja. Svete maše ob 8.30 v Marijini cerkvi ne bo, glavna slovesnost bo pri sv. maši ob 10.30. Vodil jo bo mariborski nadškof, Alojzij Cvikl. Hkrati bo tudi blagoslov prenove okolice cerkve.

Po sveti maši ste vabljeni na pogostitev pred župnijsko cerkvijo.

Gospodinje naprošamo za pecivo, kmetovalce za suhomesnate izdelke, vinogradnike pa za dobro kapljico  (prinesite v Slomškov dom v soboto, 24. 8., od 18.00 do 19.00 ali v nedeljo dopoldan). Hvala za velikodušnost in dobroto!

- Škofijski molitveni dan za duhovne poklice bo na Ptujski Gori v soboto, 14. 9., ob 10.00. Lepo vabljeni!

- Vseslovensko srečanje mladih v Stični bo v soboto, 21. 9. Mladi, lepo vabljeni. Prijavite se v župnijski pisarni do nedelje, 15. septembra.

- Poročila se bosta ženin Mitja Trglec in nevesta Irena Petrinec.. Čestitamo!