- Pred nami je prvi četrtek, prvi petek in prva sobota z ustreznimi pobožnostmi.

- Na prvi petek bo župnik obiskoval bolne in ostarele po domovih.

- Prihodnja nedelja je prva v mesecu, zato bodo denarne nabirke namenjene potrebam župnije. Hvala za vsak vaš dar.

- Papež Frančišek je razglasil izredni misijonski mesec oktober 2019 kot poseben čas za poživitev misijonskega poslanstva Cerkve. Papež Frančišek namreč želi, da bi se obudila in prebudila misijonska zavest vse Cerkve, ki je garant prihodnosti in obet prenove Cerkve v duhu poslanstva in izpolnjevanja zadnjega Jezusovega naročila učencem: »Pojdite po vsem svetu in oznanite evangelij vsemu stvarstvu« (Mr 16,15). »Izredni misijonski mesec oktober 2019« tako predstavlja uvod v dogajanje, za katerega upamo da bo, v pristnem razumevanju misijonskega duha, bistveno in pozitivno zaznamovalo nadaljnji razvoj Cerkve.

- V soboto, 19. oktobra, bo župnijsko romanje v Prekmurje (Črenšovci, klarise v Turnišču in halasov križev pot na Hotizi), saj letos praznujemo 100-letnico priključitve Prekmurja matični državi. Prijave zbiramo do zapolnitve enega avtobusa – prispevek 20,00 € (prevoz in kosilo) poravnate ob prijavi.

- Leto 2020 bodo mladi dočakali na Evropskem srečanju mladih v Vroclavu na Poljskem!

To bo že tretjič, da bo mesto Vroclav gostilo Evropsko srečanje mladih (po letih 1989 in 1995) in petič, da bo Poljska kot država gostila ESM. Srečanje bo med 28. 12. 2019 in 2. 1. 2020.

- Svetopisemska družba je v teh dneh dala na voljo slovensko različico aplikacije Sveto pismo YouVersion za branje in premišljevanje Božje besede. Namenjena je za pametne telefone in tablice. V aplikaciji si med drugim lahko popolnoma brezplačno prenesete celoten Slovenski standardni prevod. Aplikacija je na voljo brezplačno v GooglePlay ali AppStore. Priporočamo!