- Od 6. do 13. oktobra poteka Teden za življenje z naslovom Hvala za moč upanja. Več o aktivnostih v tem tednu si lahko preberete na spletni strani www. gibanjezazivljenje.si.

- V torek bo po večerni sveti maši srečanje članov ŽPS. Lepo vabljeni tudi k sveti maši.

- Vseslovensko srečanje ločenih bo v soboto, 12. oktobra 2019, pri sv. Jožefu v Ljubljani. Naslov srečanja je Oče in mati po ločitvi. Začne se ob 9.30 s sveto mašo, sledi predavanje p. Christiana Gostečnika, pogovor po skupinah, kosilo in v popoldanskem času okrogla miza.

- Župnijski pevski zbor Natanael vabi  na koncert »Ljubezen nas druži« ob peti obletnici delovanja, ki bo v soboto, 12. oktobra, ob 19.30 v cerkvi sv. Jožefa. Lepo vabljeni!

- V soboto, 19. oktobra, bo v prostorih Salezijanskega mladinskega centra (nasproti Qulandije) potekalo srečanje ministrantov in ministrantk naše nadškofije. Ob 9.00 zbiranje, sledijo različne delavnice, ob 12.00 bo sveta maša, po njej kosilo in športni turnir. Srečanje se bo zaključilo ob 15.30.

- V soboto, 19. oktobra, bo župnijsko romanje v Prekmurje (Črenšovci, klarise v Turnišču in Halasov križev pot na Hotizi), saj letos praznujemo 100-letnico priključitve Prekmurja matični državi. Prijave zbiramo do zapolnitve enega avtobusa – prispevek 20,00 € (prevoz in kosilo) poravnate ob prijavi. Odhod avtobusa bo izpred Slomškovega doma ob 7.30.

- Mladi, lepo vabljeni na škofijsko romanje na Poljsko, ki bo v času jesenskih počitnic, od 26. do 30. oktobra. Prijave zbira agencija Aritours (na njihovi spletni strani najdete program in ceno romanja).

- Leto 2020 bodo mladi dočakali na Evropskem srečanju mladih v Vroclavu na Poljskem. Srečanje bo med 28. 12. 2019 in 2. 1. 2020. Za več novic spremljajte FB stran Katoliška mladina.

- Svetopisemska družba je dala na voljo slovensko različico aplikacije Sveto pismo YouVersion za branje in premišljevanje Božje besede. Namenjena je za pametne telefone in tablice. V aplikaciji si med drugim lahko popolnoma brezplačno prenesete celoten Slovenski standardni prevod. Aplikacija je na voljo brezplačno v GooglePlay ali AppStore. Priporočamo!