- Danes kristjani praznujemo zahvalno nedeljo. Praznik zahvale je dan hvaležnosti in zahvaljevanja, vendar ne le za letino in pridelke, ki jih je dala narava, ampak tudi za druge darove, npr. za spoznanje, svobodo, dobroto, dom, čas, vero. Zahvala zajema vse naše življenje – vse, kar smo in kar imamo. Cerkev z opozarjanjem na pomen zahvale in hvaležnosti Bogu, stvarstvu in ljudem prebuja in krepi osnovno razsežnost medsebojnih odnosov in jim daje novo kakovost.

Hvala vsem, ki s svojo molitvijo in delom podpirate in sooblikujete življenje v župniji. Hvala vsem, ki v župniji opravljate različne službe: organistom, voditeljem zborov, pevcem, bralcem Božje besede, mežnarjem, ministrantom in katehistinjam.

Vsem, ki čistite in krasite naše cerkve, vsem, ki skrbite za čistočo in urejenost veroučnih učilnic, Slomškovega doma in župnikovega stanovanja. Vsem ključarjem, članom župnijskega pastoralnega sveta, gospodarskega sveta, Karitas, voditeljem skavtov.

Hvala vsem starejšim in bolnim, ki z molitvijo in darovanjem trpljenja prosite za blagoslov. Hvala vsem, ki s prostovoljnim delom darujete svoj čas in moči za župnijo.

Pa tudi vsem, ki z molitvijo ali z materialnimi darovi podpirate župnijo.

- V petek bo g. župnik obiskoval bolne in ostarele po domovih.

- Pred nami sta dneva celodnevnega češčenja Svetega Rešnjega Telesa in Krvi.  To je velik trenutek za vsakega izmed nas in za župnijo. Skupaj bomo molili za naše družine, župnijo, škofijo ter za številne druge namene.

Prvi dan (sobota, 9. 11.) bo češčenje v Marijini cerkvi. Po jutranji sv. maši bo Najsvetejše izpostavljeno do 12.00 in od 15. ure dalje do večerne sv. maše, ki bo prav tako v Marijini cerkvi.

Drugi dan (nedelja, 10. 11.) bo češčenje v župnijski cerkvi.  Po jutranji sv. maši bo Najsvetejše izpostavljeno do 10.30 ko bo sklep češčenja s slovesno sveto mašo. Pri tej sveti maši bodo sodelovali veroučenci prve triade.

Sv. masa ob 8.30 bo v Marijini cerkvi.

Radi pridite v cerkev, da bomo skupaj počastili Jezusa pod podobo kruha.

- 24. 11., na praznik Kristusa, Kralja vesoljstva, bo v naši župniji srečanje zakonskih jubilantov. Prijavite se v župnišču najkasneje do nedelje, 17. 11. Prijavite se tudi tisti, ki se niste tukaj poročili, pa živite v naši župniji.

- Sv. Miklavž bo obiskal našo župnijo in obdaril otroke (darilo je primerno za predšolske otroke in otroke prve triade). Med nami bo v soboto, 7. decembra, ob 15.00  uri, v dvorani Slomškovega doma. Starši, svoje otroke prijavite v župnijski pisarni najkasneje do srede, 28. novembra! Prispevek za darilo je 5,00  € (ostalo krije Karitas in župnija). Medtem, ko bomo čakali na sv. Miklavža, nas bodo razveselili Frančiškovi otroci s kratko igrico.

- Na mizici s tiskom je Marijanski koledar (2,50 €), enolistni koledar (0,7 €)