- Veroučenci imajo ta teden počitnice. Želimo jim lepe in razigrane dni.

- V torek je pust. Prav je, da tudi na ta dan ohranite čut za sveto in se ne norčujete iz svetih stvari.

- V sredo je pepelnica, začetek postnega  časa. Sveta maša s pepeljenjem bo ob 18.00. Na pepelnico se kristjani udeležimo svete maše in tako pričnemo resno pripravo na veliko noč. Pepeljenje nas želi spomniti na minljivost našega življenja in vsega zemeljskega.

- Prihodnja nedelja je prva v mesecu, zato bodo denarne nabirke namenjene potrebam naše župnije. Hvala za vsak vaš dar.

- V znamenje solidarnosti z vsemi, ki trpijo zaradi alkohola, vas Slovenska karitas vabi k postni akciji 40 dni brez alkohola. Več na www.brezalkohola.si.

- V postnem času bo po župniji od družine do družine romal križ s spremno molitvijo za kratko družinsko bogoslužje kot priprava na velikonočne praznike. Na oglasni deski v zvonici Jernejeve cerkve je seznam, kamor lahko vpišete, kdaj ste ga pripravljeni sprejeti. Križ z molitvijo boste dobili zvečer po  večerni sv. maši, vrnili pa ga boste naslednji dan pred večerno sv. mašo, oziroma po dogovoru. Prav lepo vabljeni k tej pripravi na veliko noč.

- V postnem času bo križev pot ob  torkih in petkih ob 18.00. Potrudimo se za udeležbo, saj ta molitev daje moč za osebno poboljšanje. Premišljevanje in podoživljanje Jezusovega trpljenja nam pomaga na naši poti krščanskega življenja.

- Vsi, ki nameravate prejeti zakrament svetega zakona letošnjem letu, vabljeni na pripravo, ki bo v naši dekaniji dve zaporedni soboto, in sicer 7. in 14. marca od 16.00 do 19.00 v veroučni učilnici Slomškovega doma v Slovenski Bistrici. Prijave niso potrebne.

- Župnijska karitas obvešča, da zaradi prostorske stiske in polnega skladišča do nadaljnjega ne sprejema oblačil, igrač in drugih stvari, ki jih sicer prinesete za ljudi, potrebnih pomoči.   Hvala za razumevanje!