- Navodila slovenskih škofov za obhajanje bogoslužja po obdobju karantene:

svetih maš se lahko udeležujejo le zdravi verniki, ki morajo nositi zaščitno masko ter si pri vhodu razkužiti roke. V cerkvah bodo morali ohranjati razdaljo 1,5 metra in prejemati obhajilo samo na roke. Po vsaki sveti maši bo potrebno obvezno prezračiti cerkve.

Škofje so tudi ponovno dovolili podeljevanje zakramenta krsta in cerkvene poroke z največ 15 udeleženci. Cerkveni pogrebi se izvajajo tako kot do sedaj ob upoštevanju državnih predpisov. Župnijski verouk je do nadaljnjega še vedno odpovedan in poteka na daljavo. Veroučenci naj naredijo tisto, kar jim pošljejo kateheti (žal nimamo e-naslovov od vseh staršev) oziroma naj pogledajo v veroučni kotiček na spletni strani župnije.

Podrobnejša navodila so na spletni strani naše župnije in spletni strani Slovenske škofovske konference.

- Svete maše ob delavnikih bodo ob 19.00 (razen v sredo ob 7.00) samo v župnijski cerkvi, ob nedeljah bodo sv. maše ob 7.00 in 9.00 (ne 8.30!!!) in 10.30 v župnijski cerkvi. V Marijini cerkvi do nadaljnjega ne bo svetih maš!!!

- Zakrament sv. spovedi bo možen vsak dan med tednom pred večerno sveto mašo (razen v sredo) ob 18.00 v dvorani Slomškovega doma, kamor vstopajte posamično, z masko, pri vhodu pa si razkužite roke.

- Slovesnost prvega svetega obhajila in svete birme bo predvidoma v jesenskem času. Točen datum še ni dogovorjen.

- Gradivo za  šmarnično pobožnost, ki pa letos poteka le po naših/vaših domovih, najdete na spletni strani župnije.

- Župnijska pisarna bo odprta le po predhodnem dogovoru za nujne primere, za katere se ni mogoče dogovoriti po telefonu ali elektronski pošti. Hvala za razumevanje!

- Zaradi negotove situacije letos v župniji ne bo poletnega oratorija.