- Med praznikoma Gospodovega vnebohoda in Binkošti se vsa Cerkev združuje v binkoštni devetdnevnici, molitvi za Svetega Duha v naši Cerkvi, narodu in vsem človeštvu. Tudi v naši župniji smo z devetdnevnico začeli v petek, 22. 5., in poteka vsak dan od 18.00 do 19.00, v nedeljo od 8.00 do 9.00 in v sredo od 6.00 do 7.00 zjutraj. Lepo vabljeni!

-  Od ponedeljka, 5. 5., so zopet možne svete maše v cerkvi z verniki.

Na voljo je prostora za 90 ljudi pri svetih mašah, vključno na galeriji. Prosimo vas, da stolov v cerkvi ne premikate!

Pri vhodu v cerkev si razkužite roke. V cerkvi mora vsak vernik nositi svojo zaščitno masko oz. temu primerno zaščito (šal, ruta ipd.). Verniki morajo v cerkvi in v klopeh ohranjati medsebojno varnostno razdaljo vsaj 1,5 metra. Te omejitve ne veljajo za družine oz. osebe, ki živijo v istem gospodinjstvu.

Verniki prejmejo sveto obhajilo samo na roko, brez izjeme. Preden se obhajajo, si s prosto roko odmaknejo masko, takoj po zaužitju svete hostije pa si masko zopet namestijo čez obraz.

- Svete maše ob delavnikih so ob 19.00 (razen v sredo ob 7.00) samo v župnijski cerkvi, ob nedeljah bodo sv. maše ob 7.00 in 9.00 in 10.30 v župnijski cerkvi. V Marijini cerkvi do nadaljnjega ne bo svetih maš!!!

- Spremembe pri podeljevanju zakramenta poroke -

Od 16. maja 2020 dalje, je glede na trenutne razmere, določeno, da pri podeljevanju zakramenta poroke veljajo enaka določila kot za sveto mašo (Navodila, poglavje I. Sveta maša), torej brez omejitve prisotnosti do 15 oseb. To pomeni, da morajo verniki ohraniti 1,5 metra razdalje, razkuževati roke in nositi maske.

- Župnijski verouk poteka na daljavo. Veroučenci naj naredijo tisto, kar jim pošljejo kateheti  oziroma naj pogledajo v veroučni kotiček na spletni strani župnije. Veroučenci in starši lepo vabljeni k nedeljski sveti maši!

- Slovesnost prvega svetega obhajila in svete birme bo predvidoma v jesenskem času. Točen datum še ni dogovorjen.

- Gradivo za  šmarnično pobožnost, ki pa letos poteka le po naših/vaših domovih, najdete na spletni strani župnije.

- Župnijska pisarna je odprta le po predhodnem dogovoru za nujne primere, za katere se ni mogoče dogovoriti po telefonu ali elektronski pošti. Hvala za razumevanje!

- Zaradi negotove situacije letos v župniji ne bo poletnega oratorija.