- V soboto, 15. 8., je slovesni praznik Marijino vnebovzetje - veliki šmaren.

Na dan Marijinega vnebovzetja smo povabljeni, da obnovimo posvetitev nas samih in slovenskega naroda Materi Božji, zato lepo vabljeni k sveti maši v župnijsko cerkev.

Že na predvečer praznika, 14. 8., vabljeni na Ptujsko Goro, kjer bo ob 19.00 molitvena ura, ob 20.00 sveta maša na prostem, ki jo bo vodil mariborski nadškof msgr. Alojzij Cvikl. Po maši bo procesija s svečkami, nato nočno bdenje (ob 24.00 sveta maša). Na praznik bodo sv. maše ob 6.30, 8.00 (na prostem, vodil jo bo nadškof Alojzij Cvikl), 10.00, 12.30, 16.00.

- Prihodnjo nedeljo bo sv. maša ob 10.30 pri sv. Roku (v župnijski cerkvi je ne bo).

- Za preprečevanje širjenja epidemije Covid 19: verniki pri nedeljskih in prazničnih svetih mašah ob vstopu v cerkev  oddajo v škatlo list s svojo telefonsko številko (če pride k maši več članov družine, napišete telefonsko številko le enega člana). Še vedno velja navodilo, da je v zaprtih cerkvenih prostorih obvezna nošnja zaščitne maske. Pred vhodom v prostor si razkužite roke.