- V torek, 2. 9. bo ob 17.30 sestanek članov Karitas. Lepo vabljeni.

- V sredo, 2. septembra, ob 18.00 uri v Slomškovi dvorani, srečanje vseh staršev prvoobhajancev, kjer se bomo dogovorili, kako pristopiti k bližnji pripravi na prvo sveto obhajilo, ki bo 27. septembra ob 10.30. v župnijski cerkvi.

- Pred nami je prvi četrtek, prvi petek in prva sobota z ustreznimi pobožnostmi.

- Na prvi petek bo g. župnik obiskoval bolne in ostarele po domovih.

- Prihodnja nedelja je prva nedelja v mesecu, zato bodo denarne nabirke namenjene obnovi balkona na Slomškovem domu. Hvala za vsak vaš dar.

- Prihodnjo nedeljo bo ob 15.00 sveta maša na Devini. Lepo vabljeni.

- Katehetsko leto (verouk) se bo začelo v ponedeljek, 14. septembra. Urnik in katehetsko pismo bo v tem tednu objavljeno na spletni strani župnije in oglasnih deskah, dobite pa ga tudi v cerkvi in župnišču.

- Letos se bo zaradi nastale situacije Stična mladih odvijala po različnih dekanijah. Ena izmed lokacij kjer bo potekal dogodek bo tudi Župnija Slovenska Bistrica. Na dogodek vabimo vse mlade, starejše od 14 let. Še posebej lepo vabljeni tudi mladi, ki bodo oktobra prejeli zakrament sv. birme.  Odvijal se bo od 16. do 20. ure. Če se želite prijaviti, to storite preko spletne strani https://sticna.net/.  Prijavite se do 13.9!!! Letošnje geslo Stične je VSTANI.

Program:
16.00 - zbiranje
16.20 - pozdrav, predstavitev programa
16.30 - skupni program (delavnice)
17.30 - koncert
19.00 - sveta maša

- Sveta birma, ki bi morala biti 18. 4., bo v soboto, 3. oktobra, ob 10.00. Birmanci oz. njihovi starši bodo po e-pošti dobili pismo glede devetdnevnice, srečanj s katehistinjo in skušnjo z birmovalcem, dr. Stanislavom Slatinekom.

- Zaradi ukrepov ob epidemiji koronavirusa je potrebno, da ob vsaki nedeljski sv. maši zberemo telefonske številke prisotnih, vsaj enega iz vsake družine. V zaprtih cerkvenih prostorih obvezna nošnja zaščitne maske. Pred vhodom v prostor si razkužite roke.

- Poročila se bosta ženin Andrej Regoršek in nevesta Anita Pongračič,  Zg. Polskava. Čestitamo!