- Sprejeti so novi ukrepi za omejitev širjenja epidemije COVID-19. V rdeči statistični regiji, kamor spada naša župnija, veljajo naslednji ukrepi:

* Svete maše se do nadaljnega obhajajo brez vernikov, po predvidenih namenih.

* Škofje so izdali podrobna navodila glede obhajanja zakramentov. Med drugim predvidevajo, da bodo cerkve lahko odprte za molitev in prejem obhajila. V cerkev lahko pride največ 10 ljudi naenkrat. Odprta bo vsak delovnik med 17.00 in 19.00 in v nedeljo od 9.00 do 11.00. V tem času boste lahko tudi prejeli obhajilo. Prosimo, da skrbno upoštevate vse ukrepe in navodila! Za individualno duhovno oskrbo izven teh terminov predhodno pokličite g. župnika.

* Celoten verouk bo potekal na daljavo. Starši, pozorno spremljajte svoje otroke in jim pomagajte pri katehezi po navodilih katehetov. Naj v tej težkih časih tudi verska vzgoja ne bo zapostavljena.

- Danes je misijonska nedelja. Bog povrni vsem, ki boste, ali ste že darovali za pomoč misijonskim deželam in našim misijonarjem. Ker smo v rdeči coni, kjer ne duhovniki ne morejo darovati svetih maš skupaj s farani, lahko ti svoj dar za misijone nakažejo:

TRR: SI56 0201 4005 1368 933

namen nakazila: Misijonska nedelja 2020

koda namena: CHAR

referenca: 249807

Misijonsko središče Slovenije

Kristanova 1

1000 Ljubljana

Letošnja poslanica papeža Frančiška za misijonsko nedeljo je osredotočena na poslanstvo, in sicer poslanstvo vseh kristjanov. Ker veliko večino Božjega ljudstva tvorijo laiki, je zato letošnji poudarek namenjen ravno njim. Zato je tudi devetdnevnica ali molitvena ura posvečena dr. Janezu Janežu, prvemu slovenskemu laiškemu misijonarju.