- Ukrepi za omejitev širjenja epidemije COVID-19:

- Svete maše se do nadaljnega obhajajo brez vernikov, po predvidenih namenih.

- Škofje so izdali podrobna navodila glede obhajanja zakramentov. Med drugim predvidevajo, da bodo cerkve lahko odprte za molitev in prejem obhajila. V cerkev lahko pride največ 10 ljudi naenkrat. Odprta bo vsak delovnik med 17.00 in 19.00 in v nedeljo od 9.00 do 11.00. V tem času boste lahko tudi prejeli obhajilo. Za individualno duhovno oskrbo izven teh terminov predhodno pokličite g. župnika.

- Za praznik vseh svetih letos ne bo maše na pokopališču. G. župnik bo sam blagoslovil grobove.

- Celoten verouk bo potekal na daljavo. Starši, pozorno spremljajte svoje otroke in jim pomagajte pri katehezi po navodilih katehetov. Naj v tej težkih časih tudi verska vzgoja ne bo zapostavljena.

- Ustanovljen je YouTube kanal naše župnije (Župnija Slovenska Bistrica), na katerem bo vsako nedeljo duhovna misel ob Božji besedi. Vabljeni, da se naročite, da boste tako lažje spremljali vsebino. Mlajše prosimo, da pokažejo svojim starejšim svojcem, kako lahko spremljajo omenjeni kanal.