- S prvo adventno nedeljo vstopamo v adventni čas. Na ta prihod se je treba pripraviti. Lepo povabljeni v tem adventnem času k osebni in družinski molitvi doma ob adventnem venčku.

Za prejem zakramenta svete spovedi pa pokličite in se dogovorite z g. župnikom.

- Tudi v teh – z vsemi omejitvami družbenega življenja – zaznamovanih časih, ponovno začenjamo adventno akcijo »Otroci za otroke«. Akcijo spremlja Adventni koledar, ki letos govori o dr. Janezu Janežu, prvem slovenskem laiškem misijonarju. Kot zdravnik-kirurg je štiri leta deloval na Kitajskem, nato pa še celih 38 let v Tajvanu. Letos tudi obhajamo 30-letnico njegove smrti. Koledar najdete na spletni strani Misijonsko središče Slovenije (rubrika Adventna akcija). Če zbranih denarnih darov ne bo mogoče prinesti v cerkev, starše naprošamo, da nakažejo na TRR Misijonskega središča.

- Naša župnija ima YouTube kanal (Župnija Slovenska Bistrica), na katerem je vsako nedeljo objavljena duhovna misel ob nedeljski Božji besedi. Vabljeni, da se naročite, da boste tako lažje spremljali vsebino.

- V cerkvi je na voljo Družinska pratika in Marijanski koledar.

Upoštevajmo ukrepe za omejitev širjenja epidemije. In pomnožimo molitev za zdravje.

* Škofje vabijo vse vernike, duhovnike, redovnice, redovnike ter katoliška laiška gibanja, da okrepimo molitev za zdravje, bolnike, zdravstvene delavce in blagoslov našega naroda ter konec pandemije.

* Svete maše z ljudstvom so do nadaljnjega odpovedaneDovoljene so zasebne maše duhovnika brez vernikov (izjema so člani skupnega gospodinjstva, ki bivajo npr. v župnišču oziroma samostanu).

* Verniki ste povabljeni, da nedeljske svete maše spremljate po medijih, prejmete duhovno obhajilo, posvetite čas molitvi, branju Božje besede oziroma dobrim delom (prim. ZCP, kan. 1248, § 2). Posebej ob nedeljah povabljeni k spremljanju svete maše na TV Slovenija (ob 10.00) oziroma Radiu Ognjišče.

Po predhodnem dogovoru z duhovnikom je sveto obhajilo (prejem svetega obhajila izven maše) dovoljeno deliti zgolj in samo posamično – enemu verniku oziroma eni družini ali članom istega gospodinjstva. V cerkev lahko vstopate le posamično ali člani istega gospodinjstva in sicer za največ 5 minut. Cerkev bo odprta vsak delovnik med 18.00 in 18.30 in v nedeljo od 9.00 do 10.00. Za individualno duhovno oskrbo izven teh terminov predhodno pokličite g. župnika. Udeležba pri individualnem obhajilu je dovoljena samo zdravim vernikom, ki nimajo simptomov okužbe dihal, ne kašljajo in nimajo povišane telesne temperature. Priporoča se, da imajo vsi duhovniki in verniki na telefonu nameščeno aplikacijo #Ostanizdrav.

* Cerkveni pogrebi se izvajajo v dogovoru s pogrebno službo in ob upoštevanju vseh navodil NIJZ. Na pogrebu je lahko navzoča družina oziroma člani skupnega gospodinjstva.

* Celotna navodila naših škofov si lahko preberete na spletni strani SŠK.

* Verouk poteka na daljavo. Starši, pozorno spremljajte svoje otroke in jim pomagajte pri katehezi po navodilih katehetov.