- Katoliška cerkev 8. decembra praznuje slovesni praznik brezmadežnega spočetja device Marije.

Marija je bila spočeta po naravni poti, kakor vsak drug otrok. Zaradi posebne naloge v zgodovini odrešenja, saj je bila izbrana, da postane Božja Mati, pa je bila po nauku Cerkve obvarovana madeža izvirnega greha in je bila vse od spočetja deležna posvečujoče milosti. To tudi izraža besedna zveza brezmadežno spočetje.

- Naša župnija ima YouTube kanal (Župnija Slovenska Bistrica), na katerem je vsako nedeljo objavljena duhovna misel ob nedeljski Božji besedi.

- V cerkvi je na voljo Družinska pratika in Marijanski koledar.

Upoštevajmo ukrepe za omejitev širjenja epidemije.  In pomnožimo molitev za zdravje!

* Verniki ste povabljeni, da nedeljske svete maše spremljate po medijih, prejmete duhovno obhajilo, posvetite čas molitvi, branju Božje besede oziroma dobrim. Posebej ob nedeljah povabljeni k spremljanju svete maše na TV Slovenija (ob 10.00) oziroma Radiu Ognjišče.

V cerkev lahko vstopate le posamično ali člani istega gospodinjstva in sicer za največ 5 minut. Cerkev bo odprta vsak delovnik med 18.00 in 18.30 in v nedeljo od 9.00 do 10.00.  Udeležba pri individualnem obhajilu je dovoljena samo zdravim vernikom, ki nimajo simptomov okužbe dihal, ne kašljajo in nimajo povišane telesne temperature. Priporoča se, da imajo vsi duhovniki in verniki na telefonu nameščeno aplikacijo #Ostanizdrav.

* Cerkveni pogrebi se izvajajo v dogovoru s pogrebno službo in ob upoštevanju vseh navodil NIJZ. Na pogrebu je lahko navzoča družina oziroma člani skupnega gospodinjstva.

* Celotna navodila naših škofov si lahko preberete na spletni strani SŠK.

* Verouk poteka na daljavo. Starši, pozorno spremljajte svoje otroke in jim pomagajte pri katehezi po navodilih katehetov - še posebej veroučencem prve triade.