- Luč miru iz Betlehema. Luč bo na voljo v župnijski cerkvi sv. Jerneja vsak dan med 18.00 in 18.30 uro oziroma v nedeljo med 9.00 in 10.00 uro od vključno 20.12. do 27.12.2020. Če kdo želi, lahko s seboj prinese svojo svečo in jo prižge v cerkvi. V namene akcije bo zraven Luči postavljena škatla za zbiranje prostovoljnih prispevkov.

Naj plamen Luči miru sveti in ogreva naša srca, da bomo nosilci miru vsem ljudem.

- V četrtek je sveti večer – cerkev bo odprta od 18.00 do 18.30.

Prav je, da na vse tri svete večere (božični večer, na silvestrski večer in na predvečer svetih treh kraljev) pokropimo in s kadilom pokadimo svoje domove. S tem dejanjem izpovemo, da je Bog stvarnik in vzdrževalec vsega. Hkrati kličemo Božje varstvo v naše vsakdanje življenje.

Blagoslov začnemo pri jaslicah, potem ko se zbere vsa družina. Pripravimo žerjavico in kadilo, blagoslovljeno vodo z vejico, prižgano svečko (najbolje Lučko miru iz Betlehema) in se dogovorimo za molitev.

- V petek je BOŽIČ - praznik Jezusovega rojstva. Cerkev bo odprta (osebna molitev in prejem sv. obhajila) od 9.00 do 10.00. Prav tako bo tudi v soboto, na Štefanovo!

V teh svetih dneh se potrudimo, da se ne bomo ustavljali le na površini, ampak utrdili vero v sporočilo o razodeti Ljubezni in širili in živeli ljubezen v medsebojnih odnosih. Potem se bodo uresničila tudi božična voščila o veselju in miru in želje o blagoslovu, ki jih drug drugemu izrekamo tudi za novo leto.

- Člani in prostovoljci Karitas zaradi situacije ne bodo nosili koledarjev po domovih. Na voljo so v cerkvi – hvala za vsak vaš dar, s katerimi pomagate našim faranom, ki potrebujejo pomoč.

- Misijonska adventna akcija Otroci za otroke se počasi zaključuje. Svoj denarni dar, ki ste ga zbrali v tem času lahko v kuverti prinesete v cerkev in ga položite k jaslicam ali pa starši nakažejo na TRR račun: Misijonsko središče Slovenije, Kristanova 1, 1000 Ljubljana, SI56 0201 4005 1368 933.

- Veroučenci imajo božično-novoletne počitnice od 21. 12. do 3. 1. 2021.

- Naročnina za verski tisk v letu 2021:

Ognjišče 34,30€, Prijatelj 12,60€, Misijonska obzorja 9€, Družina plačana do konca januarja 119,60€, sicer -130€, Mavrica 39,90€, Beseda med nami 23,70€, Božje okolje 29,70€, Cerkveni glasbenik 35,70€, Magnificat 66€ - za naročnike Družine pa 56,10€, Najst 23,40€, Cerkev danes 35,70€, Praznična 19,80€, Communio 35,80€, Naša luč 26,95€, Jaslice 6,95€

- Vabljeni k spremljanju YouTube kanala Župnija Slovenska Bistrica, na katerem je vsako nedeljo objavljena duhovna misel ob nedeljski Božji besedi.

- V cerkvi je na voljo Družinska pratika in Marijanski koledar.

Upoštevajmo ukrepe za omejitev širjenja epidemije.

Pomnožimo molitev za zdravje!

* Verniki ste povabljeni, da nedeljske svete maše spremljate po medijih, prejmete duhovno obhajilo, posvetite čas molitvi, branju Božje besede oziroma dobrim. Posebej ob nedeljah povabljeni k spremljanju svete maše na TV Slovenija (ob 10.00) oziroma Radiu Ognjišče.

V cerkev lahko vstopate le posamično ali člani istega gospodinjstva in sicer za največ 5 minut. Cerkev bo odprta vsak delovnik med 18.00 in 18.30 in v nedeljo od 9.00 do 10.00.  Udeležba pri individualnem obhajilu je dovoljena samo zdravim vernikom, ki nimajo simptomov okužbe dihal, ne kašljajo in nimajo povišane telesne temperature. Priporoča se, da imajo vsi duhovniki in verniki na telefonu nameščeno aplikacijo #Ostanizdrav.

* Cerkveni pogrebi se izvajajo v dogovoru s pogrebno službo in ob upoštevanju vseh navodil NIJZ. Na pogrebu je lahko navzoča družina oziroma člani skupnega gospodinjstva.

* Celotna navodila naših škofov si lahko preberete na spletni strani SŠK.