- V četrtek, na god sv. Silvestra, na staro leto, se bomo Bogu zahvalili za preteklo leto in prosili blagoslova za prihajajoče novo leto 2021. Ne pozabimo, da je to drugi sveti večer in blagoslovimo svoje domove.

- V petek je novo leto, svetovni dan miru.  Cerkev bo za osebno molitev in prejem svetega obhajila odprta od 9.00 do 10.00.

Prvi dan leta, s katerim začenjamo novo koledarsko leto in pri bogoslužju prosimo za Božji blagoslov, je posebej posvečen Mariji, oziroma njenemu Božjemu materinstvu. Da je Marija Božja Mati, so na osnovi razširjene ljudske pobožnosti verovali že v 3. stoletju, uradno pa je to versko resnico potrdil cerkveni zbor v Efezu, leta 421. Takrat je bila potrjena resnica o tem, da sta v Jezusovi osebi dve naravi, Božja in človeška. Od tod izhaja tudi najstarejša verska resnica o Mariji, da je Mati Božjega Sina. To je bil povod, da se je pobožnost do Marije, Božje Matere močno razširila po vsem svetu.

V novo leto 2021 vstopimo z vero v srcu in upanjem na Božjo pomoč ter Marijino   varstvo.

- Prihodnja nedelja je prva v mesecu,zato bodo vaši denarni darovi namenjeni potrebam župnije. Hvala za vsak vaš dar!

- Člani in prostovoljci Karitas zaradi situacije ne bodo nosili koledarjev po domovih. Na voljo so v cerkvi – hvala za vsak vaš dar, s katerimi pomagate našim faranom, ki potrebujejo pomoč.

- Zaključili smo z misijonska adventno akcijo Otroci za otroke. Svoj denarni dar, ki ste ga zbrali v tem času lahko v kuverti prinesete v cerkev in ga položite k jaslicam ali pa starši nakažejo na TRR račun: Misijonsko središče Slovenije, Kristanova 1, 1000 Ljubljana, SI56 0201 4005 1368 933. Hvala vsem za sodelovanje in velikodušnost.

- Naročnina za verski tisk v letu 2021:

Ognjišče 34,30€, Prijatelj 12,60€, Misijonska obzorja 9€, Družina plačana do konca januarja 119,60€, sicer -130€, Mavrica 39,90€, Beseda med nami 23,70€, Božje okolje 29,70€, Cerkveni glasbenik 35,70€, Magnificat 66€ - za naročnike Družine pa 56,10€, Najst 23,40€, Cerkev danes 35,70€, Praznična 19,80€, Communio 35,80€, Naša luč 26,95€, Jaslice 6,95€

- Vabljeni k spremljanju YouTube kanala Župnija Slovenska Bistrica, na katerem je vsako nedeljo objavljena duhovna misel ob nedeljski Božji besedi.

- V cerkvi je na voljo Družinska pratika in Marijanski koledar.

Upoštevajmo ukrepe za omejitev širjenja epidemije. Pomnožimo molitev za zdravje!

* Verniki ste povabljeni, da nedeljske svete maše spremljate po medijih, prejmete duhovno obhajilo, posvetite čas molitvi, branju Božje besede oziroma dobrim. Posebej ob nedeljah povabljeni k spremljanju svete maše na TV Slovenija (ob 10.00) oziroma Radiu Ognjišče.

*  V cerkev lahko vstopate le posamično ali člani istega gospodinjstva in sicer za največ 5 minut. Cerkev bo odprta vsak delovnik med 18.00 in 18.30 in v nedeljo od 9.00 do 10.00.  Udeležba pri individualnem obhajilu je dovoljena samo zdravim vernikom, ki nimajo simptomov okužbe dihal, ne kašljajo in nimajo povišane telesne temperature. Priporoča se, da imajo vsi duhovniki in verniki na telefonu nameščeno aplikacijo #Ostanizdrav.

* Cerkveni pogrebi se izvajajo v dogovoru s pogrebno službo in ob upoštevanju vseh navodil NIJZ. Na pogrebu je lahko navzoča družina oziroma člani skupnega gospodinjstva. Z namenom, da se čakalne vrste za upepelitev skrajšajo, vernike vabimo, da svoje rajne sorodnike pokopljejo na klasičen način s krsto.

* Celotna navodila naših škofov si lahko preberete na spletni strani SŠK.