- Zaradi slabe epidemiološke slike v naši občini do nadaljnjega ne bo svetih maš z verniki. Svete maše darujeta po darovanih namenih g. župnik in duhovni pomočnik sama, brez prisotnosti vernikov. Še naprej pa lepo vabljeni v cerkev (delavniki: 18.00 - 18.30; nedelja 9.00 - 10.00) k osebni molitvi in prejemu obhajila. Sveto mašo pa spremljate doma preko televizijskih sprejemnikov ali preko spleta.

- V tem tednu nadaljujemo z veroukom na daljavo. Veroučenci zavzeto sodelujte, starše pa naprošamo, da svoje otroke pri tem spremljate in predvsem mlajšim tudi pomagate, če je to potrebno.

- V sredo, 6. 1., je praznik Gospodovega razglašenja - svetih treh kraljev. Praznik najbolj poznamo po tem, da so takrat prišli trije kralji k novorojenemu Jezusu in prinesli vsak po eno darilo. V spomin na to na ta dan v jaslice postavimo te tri kralje: Gašperja, Miho in Boltežarja. Ponekod (tudi pri nas) praznik imenujejo tudi tretji božič, večer pred njim pa tretji sveti večer. S kralji se konča “božična doba”.

- Najlepša hvala našim mladincem za postavitev jaslic v zvonici cerkve.

- Zaključili smo z misijonska adventno akcijo Otroci za otroke. Svoj denarni dar, ki ste ga zbrali v tem času v kuverti prinesete v cerkev in ga položite spredaj pri oltarju ali pa starši nakažejo na TRR račun: Misijonsko središče Slovenije, Kristanova 1, 1000 Ljubljana, SI56 0201 4005 1368 933. Hvala vsem za sodelovanje in velikodušnost.

- Člani in prostovoljci Karitas zaradi situacije ne bodo nosili koledarjev po domovih. Na voljo so v cerkvi – hvala za vsak vaš dar, s katerimi pomagate našim faranom, ki potrebujejo pomoč.

- Januar je mesec verskega tiska. Lepa priložnost obenem pa spodbuda in povod, da vsakdo izmed nas premisli, kako je glede tega pri njem: kaj ima od verskega tiska naročeno, koliko knjig z versko vsebino kupuje, najprej pa, koliko od tega sploh bere in iz prebranega živi.

Naročnina za verski tisk v letu 2021:

Ognjišče 34,30€, Prijatelj 12,60€, Misijonska obzorja 9€, Družina plačana do konca januarja 119,60€, sicer -130€, Mavrica 39,90€, Beseda med nami 23,70€, Božje okolje 29,70€, Cerkveni glasbenik 35,70€, Magnificat 66€ - za naročnike Družine pa 56,10€, Najst 23,40€, Cerkev danes 35,70€, Praznična 19,80€, Communio 35,80€, Naša luč 26,95€, Jaslice 6,95€

- Vabljeni k spremljanju YouTube kanala Župnija Slovenska Bistrica, na katerem je vsako nedeljo objavljena duhovna misel ob nedeljski Božji besedi.

- V cerkvi je na voljo Družinska pratika in Marijanski koledar.

- Darovalci: Cerkev – Brumec (13€ ), Hudin (20 €), Rudi Vovk (40 €), Julka Karner (10 €), N. N. (40 €); Karitas – N. N. (15 €), nabiralnik (81 €)

Hvala za vsak vaš dar!