- V naši župniji darujeta oba duhovnika svete maše brez prisotnosti vernikov.

- Verniki ste povabljeni, da nedeljske svete maše spremljate po medijih, prejmete duhovno obhajilo, posvetite čas molitvi, branju Božje besede oziroma dobrim. Posebej ob nedeljah povabljeni k spremljanju svete maše na TV Slovenija (ob 10.00) oziroma Radiu Ognjišče.

V cerkev (za osebno molitev in prejem svetega obhajila) lahko vstopate le posamično ali člani istega gospodinjstva in sicer za največ 5 minut. Cerkev bo odprta vsak delovnik med 18.00 in 18.30 in v nedeljo od 9.00 do 10.00.  Udeležba pri individualnem obhajilu je dovoljena samo zdravim vernikom, ki nimajo simptomov okužbe dihal, ne kašljajo in nimajo povišane telesne temperature. Priporoča se, da imajo vsi duhovniki in verniki na telefonu nameščeno aplikacijo #Ostanizdrav.

- Cerkveni pogrebi se izvajajo v dogovoru s pogrebno službo in ob upoštevanju vseh navodil NIJZ. Na pogrebu je lahko navzoča družina oziroma člani skupnega gospodinjstva. Z namenom, da se čakalne vrste za upepelitev skrajšajo, vernike vabimo, da svoje rajne sorodnike pokopljejo na klasičen način s krsto.

- Verouk poteka še naprej na daljavo.

- Celotna navodila naših škofov si lahko preberete na spletni strani SŠK.

- Molitvena osmina za edinost kristjanov poteka od 18. do 25. januarja 2021. Komisija za ekumenizem in medverski dialog je tudi letos pripravila knjižico z berili in nagovori za vseh osem dni in vabi vse, da bi v oteženih razmerah še pomnožili molitev za edinost. Glavna misel letošnjega tedna molitve se glasi: »Ostanite v moji ljubezni in obrodili boste obilo sadu«.

-  »Med vami bom hodil« je naslov letošnjega Svetopisemskega maratona, ki se bo odvijal od 23. do 29. januarja 2021. Zaradi epidemije se bodo branje Svetega pisma in spremljevalni dogodki odvijali preko spleta.

Običajno so pri neprekinjenem sedemdnevnem branju Božje besede v Ljubljani sodelovale skupine iz ljubljanskih in okoliških župnij. Tokrat pa bo možnost, da se prijavijo skupine iz vseh koncev Slovenije. Bralci se lahko prijavijo na spletni strani Svetopisemskega maratona in potem bo voditelj skupine dobil vsa potrebna navodila.

Za mini župnijski maraton so prijave prav tako na spletni strani, kjer so na voljo gradiva in potrebne informacije. Letos pa prav posebej spodbujamo družinske maratone, za katere smo pripravili tudi gradiva (za zakonce in za otroke), ki bodo na voljo na spletni strani.

- Verouk še vedno poteka na daljavo.

- Volitve novih članov ŽPS bo v jeseni, zato se dosedanjim članom mandat podaljša do novih volitev.

- V cerkvi in pisarni je na voljo Družinska pratika in Marijanski koledar.