- S ponedeljkom, 25. 1., bodo v naši župniji ponovno svete maše z navzočnostjo vernikov.

Ob upoštevanju državnih predpisov in z namenom preprečitve širjenja epidemije COVID-19 ter ohranitve zdravja vernikov so slovenski škofje določili, da je lahko pri sv. maši navzoča največ 1 oseba na 30 m2. Za našo župnijsko cerkev to pomeni 23 oseb oz. 23 gospodinjstev.

a) Udeležba pri svetih mašah je dovoljena samo zdravim vernikom, ki nimajo simptomov okužbe dihal, ne kašljajo in nimajo povišane telesne temperature ter katerih člani istega gospodinjstva niso okuženi.

b)     Vsi prisotni (udeleženci in duhovnik) morajo ves čas nositi maske, vzdrževati medosebno fizično razdaljo vsaj 1,5 metra in si pri prihodu ter odhodu razkužiti roke. Pri tem mora biti vsaka druga vrsta (klop) prosta oseb.

c)    Verniki se pred sveto mašo in po njej ne smejo družiti ali zadrževati v okolici cerkve.

d)    Rokovanje ob pozdravu miru se opusti.

e)      Vernikom je dovoljeno deliti sveto obhajilo samo na roko. Delivec obhajila pri obhajanju nosi masko. Pred obhajilom in po njem si mora razkužiti roke. Med pristopom k obhajilu naj verniki spoštujejo medosebno razdaljo 1,5 metra.

f)      Darove za cerkev verniki oddajo v za to določen nabiralnik (košaro).

g)    Pred sveto mašo in po njej ni dovoljena nobena oblika zbiranja ali druženja v cerkvi ali pred cerkvijo (molitvene ure, molitve vernikov itd.).

- Cerkveni pogrebi se izvajajo v dogovoru s pogrebno službo in ob upoštevanju vseh navodil NIJZ. Na pogrebu je lahko navzoča družina oziroma člani skupnega gospodinjstva. Z namenom, da se čakalne vrste za upepelitev skrajšajo, vernike vabimo, da svoje rajne sorodnike pokopljejo na klasičen način s krsto.

- Verouk do nadaljnjega poteka na daljavo.

- Celotna navodila naših škofov si lahko preberete na spletni strani SŠK.

- Volitve novih članov ŽPS bo v jeseni, zato se dosedanjim članom mandat podaljša do novih volitev.

- V cerkvi in pisarni je na voljo Družinska pratika in Marijanski koledar.