- Ob upoštevanju državnih predpisov in z namenom preprečitve širjenja epidemije COVID-19 ter ohranitve zdravja vernikov so slovenski škofje določili, da je lahko pri sv. maši navzoča največ 1 oseba na 30 m2. Za našo župnijsko cerkev to pomeni 23 oseb oz. 23 gospodinjstev.

Za udeležbo pri sveti maši je potrebno upoštevati navodila slovenskih škofov, ki jih najdete na spletni strani Slovenske škofovske konference.

- Kateheti imajo katehezo za veroučence še vedno na daljavo. Če ne veste, kako, se obrnite na ustreznega kateheta.

- Na pogrebu in pogrebni sveti maši je lahko navzoča družina oziroma člani skupnega gospodinjstva. Z namenom, da se čakalne vrste za upepelitev skrajšajo, vernike spodbujamo, da svoje rajne sorodnike pokopljejo na klasičen način s krsto.