- Prihodnja nedelja je misijonska. Cerkev se še posebej zaveda svojega misijonskega poslanstva. Zato smo ta dan še posebej pozorni do misijonarjev. Ki oznanjajo evangelij v krajih, kjer Cerkev še ni nav­zoča ali še ni samostojna. Na misijonsko nedeljo po slovenskih župnijah poteka tradicionalna misijonska nabirka. Ta se solidarno porazdeli za potrebe oznanjevanja evangelija po vsem svetu, kar vključu­je tudi človeški in kulturni napredek številnih ljud­stev. Hvala za vsak vaš dar!

Osrednja slovesnost misijonske nedelje, 24. oktobra 2021, bo potekala v velikem šotoru v Vidmu pri Ptuju. Program se bo začel ob 15.00 z duhovno pripravo. Ob 16.00 bo slovesna sveta maša, ki jo bo daroval mariborski  msgr. Alojzij Cvikl ob somaševanju z duhovniki in misijonarji. Na voljo za ogled bo Potujoča misijonska razstava. Ožji del razstave (o p. Mihu Drevenšku) bo razstavljen v župnijskem domu p. Miha Drevenška v Vidmu, širši del (o vseh slovenskih misijonarjih od 14. st. dalje do današnjih dni) pa v minoritskem samostanu sv. Petra in Pavla na Ptuju (Minoritski trg 1).

- Počasi se bliža se praznik vseh svetih in vernih duš, ko se še posebej spominjamo naših rajnih staršev, bratov, sester, sorodnikov, dobrotnikov, prijateljev in znancev. Za kristjane ni dovolj, če se naših dragih rajnih spominjamo samo s svečami in rožami. Potrebno je, da živijo v spominu molitve.

Na Slovenski karitas tudi letos v akciji »Manjša sveča za sočloveka sreča« pozivajo k manjši porabi sveč in k uporabi manjših sveč, ki gorijo krajši čas. S tako odločitvijo bomo varovali okolje, ob tem da lahko privarčevana sredstva podarimo za ljudi v stiski.

- Letošnje evropsko novoletno srečanje mladih bo od 28. 12. 2021 do 1. 1. 2022 v Torinu. Romanje, ki se ga vsako leto udeleži približno 20.000 mladih poteka že vrsto let v sodelovanju evropskih mest, katerih družine gostijo mlade romarje, z ekumensko taizejsko skupnostjo, v kateri skupaj prebiva okrog sto bratov katoličanov in protestantov. Več o srečanju najdete na spletni strani Katoliška mladina.

- Smo v oktobru, ki je mesec molitve rožnega venca. Verjetno ima vsak izmed nas doma rožni venec, zato poskrbimo, da ne bo sameval v kakšnem predalu, ampak da se bo bolj pogosto »grel« v naših rokah. Naj ta meditativna molitev postane del našega življenja!

Vabljeni tudi k skupni molitvi v našo župnijsko cerkev, kjer ta molitev molimo pol ure pred sveto mašo.

- Upoštevajmo preventivne ukrepe za preprečevanje virusnih okužb: vzdrževanje medosebne razdalje, razkuževanje rok in nošnja zaščitnih mask v zaprtih prostorih. Za vse starejše od 15 let je obvezno tudi izpolnjevanje pogoja PCT za vstop v cerkev in druge župnijske prostore.