- Od ponedeljka (1. 11.) dalje bodo večerne svete maše ob 18.00 v župnijski cerkvi.

- Jutri je praznik vseh svetih. Ta dan vsako leto še tesneje poveže vse žive in rajne. Lepo vabljeni k prazničnim sv. mašam, še posebej vabljeni na pokopališče, kjer bo sv. maša ob 14.00 v poslovilni dvorani na pokopališču.

Zvečer ob 18.00 bo skupna molitev rožnega venca v župnijski cerkvi za vse rajne. Priporočamo in lepo vabljeni! Če se nam ne boste mogli pridružiti v našem farnem domu, pa za pokojne molite v svojih domovih.

- Škofijska karitas Maribor ob dnevu vseh svetih vabi k sodelovanju v dobrodelni akciji pod geslom "Dar ene sveče - enega cveta za ljudi v stiski". Akcija je namenjena zbiranju sredstev za uboge, nemočne in zapostavljene, za tiste, ki trpijo duhovno in materialno stisko. Svoj dar lahko nakažete na Karitas Slovenska Bistrica: TRR: SI56 0228 0009 2526 191; LJ  BANKA, namen: KARITAS 2021.

- V torek, 2. 11., bo ob 16.30 sestanek članov Karitas. Lepo vabljeni!

- Pred nami je prvi četrtek, prvi petek in sobota z ustreznimi pobožnostmi. Na prvi petek bo g. župnik obiskoval bolne in ostarele po domovih.

- Prihodnja nedelja je zahvalna.

Sveta maša ob 10.30 bo samo pri sv. Jožefu. Na zahvalno nedeljo cerkve okrasimo z dobrotami iz vrtov, polja, kleti, polic…, pač s tistimi, ki nam služijo za preživetje. Zato se vam za te dobrote tudi priporočamo. Cerkvi bomo okrasili z vsem, kar boste prinesli Izročite jih lahko v žup. pisarni najkasneje do četrtka, 5. novembra. Hvala!

- Prihodnja nedelja je prva v mesecu, zato bodo denarne nabirke namenjene potrebam župnije. Hvala za vsak vaš dar!

- 9. in 10. 11. je v naši župniji celodnevno češčenje Najsvetejšega (od 9.00 – 12.00 in 15.00 – 18.00). Prvi dan je češčenje v Marijini cerkvi in se zaključi s sveto mašo ob 18.00, drugi dan je v župnijski cerkvi in slovesna sveta maša ob 18.00 (zjutraj je ne bo).

Biti pred Najsvetejšim je milost. To je blagoslovljeni čas. To ni zapravljen čas, ampak najbolj modro in koristno porabljen čas. Ta čas posvetimo samemu Jezusu, torej Bogu. To je čas druženja in pogovora z našim Odrešenikom, ki nam je izkazal ljubezen do konca. Od Jezusa lahko odidemo vedno notranje obogateni, pomirjeni, potolaženi, opogumljeni, zlasti pa bolj posvečeni. Naj bodo minute ali ure, ki jih bomo preživeli v cerkvi pred Najsvetejšim v blagoslov in tolažbo nam samim in po nas našim bližnjim. Poskrbimo, da bo med molitvenimi urami dovolj tišine tudi za osebno molitev!

- Sv. Miklavž bo obiskal našo župnijo in obdaril otroke (darilo je primerno za predšolske otroke in otroke prve triade). Med nami bo v nedeljo, 5. decembra, ob 16.00  uri, pred Slomškovim domom oz. cerkvijo. Starši, svoje otroke prijavite v župnijski pisarni najkasneje do nedelje, 28. novembra! Prispevek za darilo je 5,00  € (ostalo krije Karitas in župnija).

- V zvonovih v župnijski cerkvi bomo menjali kemblje, saj so dosedanji neprimerni zaradi spodjedanja (uničevanja) zvonov. Predračun je 7.476 €. Hvala vsem, ki boste darovali v ta namen.

- V cerkvi in župnijskih prostorih vzdržujte medsebojno razdaljo, razkužujte roke ter nosite zaščetne maske. Za vse starejše od 15 let je obvezno tudi izpolnjevanje pogoja PCT za vstop v cerkev in druge župnijske prostore.