- Danes je zahvalna nedelja, priložnost za zahvalo in hvaležnost Bogu in bližnjim. Nič na tem svetu ni samo po sebi umevno da je in da nekaj imamo. Ob današnji zahvalni nedelji hvala vsem sodelavcem, ki na različne načine sodelujete pri verskem, pastoralnem in gospodarskem življenju župnije. Hvala vsem, pastoralnim, bogoslužnim in liturgičnim sodelavcem: katehistinjam, pevcem in pevkam obeh cerkvenih pevskih zborov in otroškega cerkvenega pevskega zbora. Še posebej organistom in zborovodjem, bralcem božje besede, ministrantom. Hvala vsem članom Župnijskega pastoralnega sveta, ključarjem, vsem, ki skrbite za čistočo in lepoto naše župnijske cerkve in veroučnih prostorov. Hvala vsem, ki vedno priskočite na pomoč pri delovnih akcijah. Bog povrni vsem dobrotnikom in vsem, ki s svojimi darovi podpirate delovanje župnije.

Zato ob zahvali tudi povabilo k sodelovanju v življenju župnije, petju  v odraslem in otroškem cerkvenem pevskem zboru, zlati vas vabim, k nedeljskemu bogoslužju.

Naj bo Bog bogat plačnik za vsa vaša dobra dela.

- V torek in sredo, 9. in 10. 11.,  bo v naši župniji celodnevno češčenje Najsvetejšega (od 9.00 – 12.00 in 15.00 – 18.00). Prvi dan je češčenje v Marijini cerkvi in se zaključi s sveto mašo ob 18.00, drugi dan je v župnijski cerkvi in slovesna sveta maša ob 18.00 (zjutraj je ne bo). Priložnost bo tudi za sveto spoved – oba dneva od 17.00 do 18.00.

Biti pred Najsvetejšim je milost. To je blagoslovljeni čas. To ni zapravljen čas, ampak najbolj modro in koristno porabljen čas. Ta čas posvetimo samemu Jezusu, torej Bogu. To je čas druženja in pogovora z našim Odrešenikom, ki nam je izkazal ljubezen do konca. Od Jezusa lahko odidemo vedno notranje obogateni, pomirjeni, potolaženi, opogumljeni, zlasti pa bolj posvečeni. Naj bodo minute ali ure, ki jih bomo preživeli v cerkvi pred Najsvetejšim v blagoslov in tolažbo nam samim in po nas našim bližnjim. Poskrbimo, da bo med molitvenimi urami dovolj tišine tudi za osebno molitev.

- Sv. Miklavž bo obiskal našo župnijo in obdaril otroke (darilo je primerno za predšolske otroke in otroke prve triade). Med nami bo v nedeljo, 5. decembra, ob 16.00  uri, pred Slomškovim domom oz. cerkvijo. Starši, svoje otroke prijavite v župnijski pisarni najkasneje do nedelje, 28. novembra! Prispevek za darilo je 5,00  € (ostalo krije Karitas in župnija).

- V zvonovih v župnijski cerkvi bomo menjali kemblje, saj so dosedanji neprimerni zaradi spodjedanja (uničevanja) zvonov. Predračun je 7.476 €. Hvala vsem, ki boste darovali v ta namen.

- V cerkvi in župnijskih prostorih vzdržujte medsebojno razdaljo, razkužujte roke ter nosite zaščetne maske. Za vse starejše od 15 let je obvezno izpolnjevanje pogoja PCT za vstop v cerkev in druge župnijske prostore.