- V torek, 14. 12., bo po večerni sveti maši sestanek članov Župnijskega pastoralnega sveta. Lepo vabljeni!

- Sklepno obdobje adventnega časa v Katoliški cerkvi začenjamo 17. decembra z božično osemdnevnico, ki predstavlja neposredno bogoslužno pripravo na božič.

Bogoslužna priprava v obliki osemdnevnice nam želi približati hrepenenje in pričakovanje Gospodovega rojstva. Lepo vabljeni!

- Prihodnja nedelja je kvatrna, zato bodo denarne nabirke pri sv. mašah namenjene našim bogoslovcem. Hvala za vsak dar!

- Luč miru iz Betlehema 2021 – Ne jezi se!

Stanje v Sloveniji se v zadnjem času precej zaostruje, družbena klima je slaba, narod razdeljen. Naši pogovori so trdi, včasih osorni. Besede boleče.

Letošnja poslanica nas opominja, da je sočlovek naše največje bogastvo. Vabi nas, da ponovno najdemo lepe besede, obudimo vljudnost in spoštovanje med nami. Tako se namreč gradi mir, ki ga oznanja in prinaša božični dogodek, prihod Božjega Sina na svet. Tako se prižiga luči, ki jih človek človeku ne more dati drugače, kakor da ta luč postane on sam.

Zato bodi vljuden, spoštljiv, govori lepo in "človek, ne jezi se".

Sprejem Lučke miru bo v nedeljo, 19. 12., pri sveti maši ob 10.30.

- V adventnem času povabljeni k skupni molitvi – sv. maši v župnijsko cerkev. Po vaših domovih pa naj vas adventni venec, adventni koledar ter Marija romarica (lahko se še vpišete v seznam, ki je v zvonici župnijske cerkve) zbira k molitvi in duhovni pripravi na božič. Povabljeni tudi, da opravite sveto spoved. Priložnost zanjo je pol ure pred sveto mašo.

- Otroci so pri verouku prejeli adventni koledar, ki naj oblikuje večerno molitev po družinah. V škatlice zbirajo »sadove« svojega adventnega premagovanja in odpovedi v korist pomoči potrebnim otrokom v misijonskih deželah.

- Pri svetih mašah na prvo nedeljo ste darovali za kemblje 889,73 €. Bog povrni!

- V cerkvi in župnijskih prostorih vzdržujte medsebojno razdaljo, razkužujte roke ter nosite zaščetne maske. Za vse starejše od 12 let je obvezno izpolnjevanje pogoja PCT za vstop v cerkev in druge župnijske prostore.