- Pred nami je teden zaporov (od 19. do 25. novembra 2017), ki se po vsem svetu obhaja v okviru katoliške Cerkve in drugih krščanskih cerkva ter skupnosti. Letošnji začetek tedna zaporov sovpada tudi s 1. svetovnim dnevom ubogih, ki ga je razglasil papež Frančišek.

Naslov letošnjega tedna zaporov je »Trudim se«. V medsebojni povezanosti v molitvah se bomo spominjali oškodovanih oseb, ki se iz dneva v dan soočajo s spomini in brazgotinami ter upajo na boljši jutri; osebja, ki potrpežljivo spremlja potrte moške in ženske na poti k počasni spremembi; zaprtih oseb, ki poskušajo najti smisel v življenju, ko se borijo z ranami in preteklimi odločitvami ter pred strahom za prihodnost; družin in prijateljev, ki zaprte zvesto obiskujejo in jih podpirajo. V tednu zaporov stojimo v molitvi z vsemi, ki vztrajajo v upanju, da bi spoznali, da jih Bog ljubi, in imeli vero ter pogum, da bi se trudili za novo življenje.

- V torek, 21. 11., bo sestanek članov dekanijske Karitas. Lepo vabljeni!

- 22. novembra goduje sv. Cecilija, zavetnica cerkvene glasbe, cerkvenih glasbenikov, pevcev, zborovodij in orglarjev. Vsem se zahvaljujemo za lepo cerkveno petje, predvsem pevcem in pevkam naših treh pevskih zborov, pevovodjem  in organistom, ki s svojo glasbo in petjem bogatite bogoslužje.

- Prihodnjo nedeljo, 26. 11 2017, bo ob 10.30 v župnijski cerkvi srečanje zakonskih jubilantov. Prve klopi v cerkvi bodo rezervirane za jubilante. Po maši bo v dvorani Slomškovega doma skromna pogostitev. Prijavite se v župnišču – do ponedeljka, 20. novembra. Prijavite se lahko tudi tisti, ki se niste tukaj poročili, pa živite v naši župniji.

- Katoliška karizmatična prenova vabi na srečanje (sv. maša, slavljenje, pričevanje), ki bo v nedeljo, 26. 11., ob 15.00 v dvorani na Slomškovem trgu 20, Maribor. Gost bo duhovnik Ciril Čuš.

- Tudi letos bo sv. Miklavž obiskal našo župnijo in obdaril otroke (darilo je primerno za predšolske otroke in otroke prve triade). Med nami bo v soboto, 2. decembra, ob 15.00  uri, v dvorani Slomškovega doma. Starši, svoje otroke prijavite v župnijski pisarni najkasneje do srede, 22. novembra! Prispevek za darilo je 5,00  € (ostalo krije Karitas in župnija). Medtem, ko bomo čakali na sv. Miklavža, nas bodo razveselili Frančiškovi otroci s kratko igrico.

- Župnijska Karitas organizira ure učne pomoči za otroke z učnimi težavami od 3. razreda OŠ dalje. Starši, svojega otroka, ki potrebuje učno pomoč, lahko prijavite v župnišču.

- Na voljo je Marijanski koledar (2,50 €) in Družinska pratika (5,50 €).

- Hvala vsem, ki ste že ali še boste darovali za obnovo kipa sv. Jožefa v Marijini cerkvi. Predračun znaša 1,500 €.