- S slovesnim praznikom Kristusa Kralja vesoljstva sklepamo staro cerkveno leto. V njem smo skupaj s Kristusom in povezani med seboj kot Božje ljudstvo prehodili del naše poti na tem svetu, usmerjeni k poslednjemu cilju, večnemu življenju pri Bogu.

- Pred nami (od 27. 11 do 3. 12.) je teden Karitas z naslovom “KJE SEM DOMA?”, romanje sodelavcev Karitas na Ponikvo in dobrodelni koncert Klic dobrote v Celju (29. 11.), nedelja Karitas (3. 12.). Z darovi, ki jih darujete za Karitas, pomagamo slovenskim družinam,

ki se znajdejo v stiski. Prihodnja nedelja je prva advetna in hkrati nedelja Karitas. Nabirke pri svetih mašah bodo namenjene župnijski in škofijski Karitas. Svoj dar lahko nakažete tudi na TRR (Karitas Slovenska Bistrica): SI56 0228 0009 2526 191 LJ BANKA; namen: KARITAS 2017

- V ponedeljek, 27. 11., bo ob 18.30 v veroučni učilnici srečanje za starše veroučencev 1. razreda.

- Pred nami je četrtek pred prvim petkom, prvi petek in prva sobota v mesecu z ustreznimi pobožnostmi.

- V četrtek bo ob 16.45 srečanje ministrantov, ob 17.30 molitvena ura za duhovne poklice in ob 18.00 sveta maša.

- Na prvi petek bo g. župnik obiskoval bolne in ostarele po domovih. Svojci, poskrbite, da se bodo vaši domači, ki ne morejo več v cerkev, pred božičnimi prazniki srečali z Jezusom v zakramentih. Za obisk duhovnika pokličite v župnišče.

- Tudi letos bo sv. Miklavž obiskal našo župnijo in obdaril otroke. Med nami bo v soboto, 2. decembra, ob 15.00  uri v dvorani Slomškovega doma. Medtem, ko bomo čakali na sv. Miklavža, nas bodo razveselili Frančiškovi mladinci s kratko igrico.

- Prihodnjo nedeljo bomo vstopili v adventni čas. Z njim katoličani začenjamo novo cerkveno leto in neposredno pripravo na božič.

Glavni simbol tega časa je adventni venec, ki si ga bomo naredili ali kupili. Venčke bomo blagoslovili pri sv. mašah prihodnjo nedeljo. Naj ne bo le lep okras, temveč molitveni pripomoček, ob katerem se bo zbirala družina k molitvi.

- S prvim dnem adventnega časa se bo na pot po naši župniji podala Marija Romarica. Ob kipu Brezmadežne in priloženi molitvi se bomo pripravljali na božič. Vse tiste družine (posamezniki), ki ste jo pripravljene sprejeti pod streho za en dan, vas prosimo, da se sami vpišete na seznam, ki visi zadaj v župnijski cerkvi na oglasni deski. Kip Matere Božje boste lahko sprejeli po večerni sveti maši in ga naslednji večer tudi vrnili v župnijsko cerkev, da ga prejme naslednja družina. Vsak dan lahko sprejmeta Marijo romarico 2 družini. Lepo povabljeni k tej obliki priprave na božične praznike.

- Župnijska Karitas organizira ure učne pomoči za otroke z učnimi težavami od 3. razreda OŠ dalje. Starši, svojega otroka, ki potrebuje učno pomoč, lahko prijavite v župnišču.

- Na voljo je Marijanski koledar (2,50 €) in Družinska pratika (5,50 €).

- Prispele so Mohorjeve knjige, naročniki jih lahko dobite v župnijski pisarni. Naročnina za leto 2019 (5 knjig) je 46,00 €.

- Hvala vsem, ki ste že ali še boste darovali za obnovo kipa sv. Jožefa v Marijini cerkvi. Predračun znaša 1,500 €.

- Hvala vrtnarstvu Podergajs in Rahle za darovane lončnice in rezano cvetje.