- Začeli smo z majsko pobožnostjo – s šmarnicami. Otroci in tudi ostali, lepo vabljeni k tej lepi ljudski pobožnosti. Šmarnice bodo ob 19.00 (razen ob sredah in nedeljah). Za prvoobhajance je obisk šmarnic obvezen.

Ob letošnjih šmarnicah prisluhnemo legendam in zgodbam, ki nam Marijo približajo na poseben način. O Mariji nam pripovedujejo njeni starši, sosedje, znanci, pa tudi taki, ki so se mimogrede srečali z njo. Vse samo z enim namenom: da bi nebeško Gospo čim bolje spoznali, se navdušili zanjo in jo posnemali. Lepo vabljeni!

- Jutri, v ponedeljek, v torek in v sredo so pred praznikom Gospodovega vnebohoda prošnji dnevi. To so dnevi molitve za Božji blagoslov pri delu na polju, v šoli, v pisarnah, tovarnah, pa tudi dnevi molitve za mir in varnost našega življenja. Svete maše bodo pri podružnicah: v ponedeljek pri sv. Marjeti, v torek pri sv. Jožefu in v sredo v Marijini cerkvi – ob 8.30.

- Na praznik Gospodovega vnebohoda lepo vabljeni k sveti maši.

- V soboto, 12. 5., bo ob 17.00 na Ptujski gori potekal MARIJAFEST - mednarodni festival duhovno ritmične glasbe. Vabimo birmance, veroučence in druge mlade, da se ga udeležijo. Informacije in prijave pri katehistinji Jasni preko e-pošte: jasnin.utrinek@gmail.com, do četrtka,  10.5. Skupaj počastimo nebeško Mater na njenem svetem kraju.

- Prihodnjo nedeljo, 13. 5., bo ob 10.30 v naši župniji slovesnost prvega svetega obhajila. Prvoobhajance priporočamo v molitev.

- V soboto, 19. maja, bo v naši župniji Festival Frančiškovih otrok in mladine. Letošnje geslo: "Jaz sem trta, vi mladike" nas bo povezovalo pri spoznavanju življenja bl. Antona Martina Slomška in šolskih sester. Čez dan pa ne bo manjkalo tudi zanimivih delavnic, katehez, molitve, iger, smeha in petja!

- Družine, lepo vabljene na festival družin, ki bo od 15. do 17. 6. pri Tavčarjevem dvorcu na Visokem. Več o festivalu najdete na http://www.festival-druzin.si/.

- Lepo vabljeni na 50. srečanje ostarelih, bolnikov in invalidov na Brezje, ki bo v soboto, 16. 6. 2018. Prispevek za prevoz in kosilo je 20 €. Odhod avtobusov bo ob 6.30 izpred Slomškovega doma, vrnitev pa v popoldanskih urah. Prijavite se in plačate v župnijski pisarni.