- Veroučenci in vsi ostali, še naprej lepo vabljeni k šmarnicam. Šmarnice so ob 19.00 (razen ob sredah in nedeljah).

- Srečanje mladih mariborske nadškofije na “Škofijafest 2018” bo v soboto, 26. maja 2018, v Salezijanskem centru v Mariboru, Engelsova ul. 66.

Letos bodo mladi iz vse škofije v okviru programa skušali odgovoriti na vprašanje, ki ga postavlja mladim sveti oče Frančišek: “A si za stvar?” Mladi, vabljeni!

- POLETNI OTROŠKI ORATORIJ bo v naši župniji potekal od ponedeljka, 2., do petka, 6. julija 2017. Tema oratorija bo FRIDERIK BARAGA.

Friderik Baraga je bil veliki misijonar in škof med Indijanci Severne Amerike 19. stoletja. Bil je duhovnik, sodobnik Antona Martina Slomška, Franceta Prešerna in Janeza Boska, ki je kot kaplan v Metliki doživel močan klic k misijonarjenju med Indijanci. Pa je vzel pot pod noge in šel. Kljub dolgim ledenim zimam severa ZDA svoje odločitve ni nikoli obžaloval, saj je veselo blagovest ponesel tisočim Indijancev. Prizadeval pa si je tudi za njihovo kvalitetnejše življenje in se boril proti nepoštenim trgovcem, ki so jih izkoriščali.

Zadnji rok za prijavo je 24. junij. Prijavnice kot tudi zloženko bodo otroci dobili pri verouku, na voljo pa bodo tudi na mizici pri izhodu iz cerkve.

- Družine, lepo vabljene na festival družin, ki bo od 15. do 17. 6. pri Tavčarjevem dvorcu na Visokem. Več o festivalu najdete na http://www.festival-druzin.si/.

- Lepo vabljeni na 50. srečanje ostarelih, bolnikov in invalidov na Brezje, ki bo v soboto, 16. 6. 2018. Prispevek za prevoz in kosilo je 20 €. Odhod avtobusov bo ob 6.30 izpred Slomškovega doma, vrnitev pa v popoldanskih urah. Prijavite se in plačate v župnijski pisarni.