- V četrtek je zapovedani praznik svetega Rešnjega telesa in krvi - Telovo. Po večerni sveti maši  (v župnijski cerkvi!), bo telovska procesija, ki vključuje tudi prošnje za blagoslov vsega našega dela - na poljih, v vinogradih, v gozdovih, v tovarnah, pisarnah ... Vsi lepo vabljeni, še zlasti letošnji provoobhajanci. Hkrati bo tudi zaključek letošnjih šmarnic.

- Pred nami so četrtek pred prvim petkom, prvi petek in prva sobota z ustreznimi pobožnostmi.

- Na prvi petek bo g. župnik obiskoval bolne in ostarele po domovih.

- Prihodnja nedelja je prva v mesecu, zato bodo denarne nabirke namenjene potrebam župnije. Hvala za vašo dobroto.

- Prihodnjo nedeljo bo katehetska maša ob zaključku veroučnega leta. Veroučenci bodo po njej dobili veroučna spričevala.  Lepo vabljeni!

- Slovenski škofje v času pred državnozborskimi volitvami vabijo k molitvi za domovino. K temu spodbujajo vse kristjane, zato so se obrnili na župnike, molitvene skupine in duhovna gibanja ter druge katoliške organizacije. Tako tudi v naši župniji pri vsaki sveti maši po obhajilu zmolimo »Molitev za domovino«.

- POLETNI OTROŠKI ORATORIJ bo v naši župniji potekal od ponedeljka, 2., do petka, 6. julija 2017. Tema oratorija bo FRIDERIK BARAGA.

Zadnji rok za prijavo je 24. junij. Prijavnice in  zloženko z vsemi informacijami bodo otroci dobili pri verouku, na voljo pa bodo tudi na mizici pri izhodu iz cerkve.

- Družine, lepo vabljene na festival družin, ki bo od 15. do 17. 6. pri Tavčarjevem dvorcu na Visokem. Več o festivalu najdete na http://www.festival-druzin.si/.

- Lepo vabljeni na 50. srečanje ostarelih, bolnikov in invalidov na Brezje, ki bo v soboto, 16. 6. 2018. Prispevek za prevoz in kosilo je 20 €. Odhod avtobusov bo ob 6.30 izpred Slomškovega doma, vrnitev pa v popoldanskih urah. Pohitite s prijavami, saj je že drugi avtobus do polovice zaseden.