- V minulem tednu so sestre FBS na Brezju zaprle redovno hišo in od tam v skupnost v Slovensko Bistrico prihaja s. Danijela Žižek. V naši župniji ji želimo prijetno počutje in veliko Božjega blagoslova.

- Jutri vstopamo v mesec oktober, mesec molitve, mesec rožnega venca. »Molitev lepa za vsak dan, le moli rad jo, o, kristjan …« nas bo vabila cerkvena pesem. Vsi lepo vabljeni, da vsaj kdaj v tem mesecu pridete v župnijsko cerkev, kjer bomo pol ure pred sveto mašo molili rožni venec, za naše družine, za naš kraj, župnijo, duhovne poklice … Vabljeni k molitvi tudi doma, kot družina, vsaj kakšno desetko rožnega venca.

- Pred nami je prvi četrtek, prvi petek in prva sobota z ustreznimi pobožnostmi.

- V četrtek bo ob 18.30 molitvena ura in ob 19.00 sveta maša za duhovne poklice. Lepo vabljeni!

- V petek bo g. župnik obiskoval bolne in ostarele po domovih.

- Skavti začenjajo z novim skavtskim letom v nedeljo, 7.oktobra. Med 11.30 in 14.00 te pričakujejo na Skavtski tržnici, pri župnišču. Pridi pogledat, kako se imajo, kaj počnejo. Veseli te bodo!

- Prihodnja nedelja je prva v mesecu, zato bodo denarne nabirke namenjene potrebam župnije.

- V soboto, 20. oktobra, bo župnijsko romanje v hrvaško narodno svetišče Marija Bistrica. Ogledali si bomo še nekaj sakralnih znamenitosti hrvaškega Zagorja. Odhod avtobusa bo ob 7.00, vrnitev pa v poznih popoldanskih urah. Cena (kosilo in prevoz) je 20,00 € in poravnate ob prijavi v župnijski pisarni. Za romanje morate imeti s seboj veljaven osebni dokument! Lepo vabljeni!

- Naši severni sosedje od 25. do 28. oktobra 2018 pripravljajo v Grazu  mednarodno taizéjsko srečanje. Pod geslom “SHARING FUTURE” vabijo mlade iz Avstrije, Slovenije, Madžarske, Hrvaške, Slovaške in drugih držav. V štirih dneh se bomo mladi srečevali po cerkvah starodavnega mestnega jedra. Ob molitvi, pogovorih in delavnicah bomo odkrivali Božjo prisotnost v naših življenjih ter si delili pričakovanja, ideje in izkušnje. Vse udeležence bodo sprejele gostiteljske družine v Gradcu in okolici. Več si lahko preberete na spletni strani SKAM (Skupnost katoliške mladine).

- Od 28. decembra 2018 do 1. januarja 2019 bo v Madridu (Španija), potekalo evropsko srečanje mladih. Več o srečanju si lahko preberete na https://skam.si/.