- Od 7. do 14. oktobra 2018 bo v Cerkvi na Slovenskem potekal 27. Teden za življenje pod geslom pesnika Franceta Balantiča »Studencev močnih, čistih sem željan«. Mladim in zakoncem bo mogoče čez teden prisluhniti tudi na Radiu Ognjišče.

Več na spletni strani: Društvo Gibanje za življenje.

- NEDELJSKE ORATORIJSKE NEDELJE

Spoštovani starši! »Kakor so duhovniki odgovorni za vero članov celotne župnije, tako ste starši odgovorni za vero vaših otrok. Zato napravite iz svoje družine Cerkev v malem.« Tako je v prvih krščanskih časih zapisal sv. Janez Zlatousti.

Dragi starši ponujamo vam svojo podporo pri tako odgovornem poslanstvu, razvijanju vere v svojih otrocih.  V ta namen smo za vas pripravili družinske oratorijske nedelje.

Srečanja bodo po triadah (dve srečanji na triado). Posebej bo program za otroke, ki ga bodo vodili animatorji, za starše pa bo program vodila s. Meta Potočnik, učiteljica razrednega pouka in terapevtka.

Prva oratorijska nedelja za prvo triado bo v nedeljo, 14. 10.,  od 8.00 do 11.30. Veroučenci so oz. bodo dobila vabila pri verouku. Lepo vabljeni!

- Smo v oktobru, ki je mesec molitve rožnega venca. Verjetno ima vsak izmed nas doma rožni venec, zato poskrbimo, da ne bo sameval v kakšnem predalu, ampak da se bo bolj pogosto »grel« v naših rokah. Naj ta meditativna molitev postane del našega življenja!

Vabljeni tudi k skupni molitvi v našo župnijsko cerkev, kjer ta molitev molimo pol ure pred sveto mašo.

- V torek, 9. 10., bo po sveti maši srečanje članov ŽPS. Lepo vabljeni že k sveti maši!

- V soboto, 20. oktobra, bo župnijsko romanje v hrvaško narodno svetišče Marija Bistrica. Ogledali si bomo še nekaj sakralnih znamenitosti hrvaškega Zagorja. Odhod avtobusa bo ob 7.00, vrnitev pa v poznih popoldanskih urah. Cena (kosilo in prevoz) je 20,00 € in poravnate ob prijavi v župnijski pisarni. Za romanje morate imeti s seboj veljaven osebni dokument! Lepo vabljeni!

- Naši severni sosedje od 25. do 28. oktobra 2018 pripravljajo v Grazu  mednarodno taizéjsko srečanje. Pod geslom “SHARING FUTURE” vabijo mlade iz Avstrije, Slovenije, Madžarske, Hrvaške, Slovaške in drugih držav. Več si lahko preberete na spletni strani SKAM (Skupnost katoliške mladine).

- Od 28. decembra 2018 do 1. januarja 2019 bo v Madridu (Španija), potekalo evropsko srečanje mladih. Več o srečanju si lahko preberete na https://skam.si/.