- Danes je Misijonska nedelja. Ob misijonski nedelji se povežejo verniki vsega sveta v skupni molitvi in dobroti za misijone. Vsi prispevamo svoje molitve in svoj dar za vse člane Kristusove Cerkve. Vaši darovi pri svetih mašah bodo namenjeni za potrebe misijonov.

- Danes popoldan (od 15.00 do 17.00) bo v Laporju dekanijsko srečanje članov ŽPS. O pokrstni pastorali bo spregovoril dr. Vinko Potočnik, teolog, sociolog in psiholog. Lepo vabljeni!

- Prehod iz poletnega na zimski čas bo iz sobote na nedeljo, ko bomo ure prestavili za eno uro nazaj.

- Bliža se praznik vseh svetih, ko boste obiskovali in urejali grobove vaših rajnih. Pokopališča bodo polna lepega cvetja in sveč. Proizvodnja in potem reciklaža plastičnih sveč je okoljsko in finančno zahtevna, zato je pomembno, da spremenimo navade in zlasti ob dnevu vseh svetih pomislimo, ali je smisel tega dneva v obilici plastičnih sveč na grobovih. Bistveno večji poudarek namenimo spodbujanju nematerialnih vrednot (dobrodelnost, molitev …). Prav in dobro je, če del denarja, namenjenega za sveče in cvetje, namenimo ljudem, potrebnih naše pomoči.

Škofijska karitas Maribor ob dnevu mrtvih poziva k sodelovanju v dobrodelni akciji pod geslom "Dar ene sveče - enega cveta za ljudi v stiski". Akcija je namenjena zbiranju sredstev za uboge, nemočne in zapostavljene, za tiste, ki trpijo duhovno in materialno stisko. Svoj dar lahko nakažete na Karitas Slovenska Bistrica: TRR: SI56 0228 0009 2526 191

LJ  BANKA, namen: KARITAS 2018.

- Zakonski jubilanti, ki v tem letu praznujete okroglo obletnico (5, 10, 15 … 60 let) prisrčno vabljeni na srečanje, ki bo v nedeljo, 25. 11. 2018, ob 10.30 v župnijski cerkvi. Po maši bo v dvorani Slomškovega doma skromna pogostitev. Prijavite se v župnišču. Zadnji rok prijave je 18. november. Prijavite se tudi tisti, ki se niste tukaj poročili, pa živite v naši župniji.

- Karitas nudi učno pomoč učencem osnovne šole. Za dogovor lahko pokličejo na telefonsko številko 040 458 542.

- Smo v oktobru, ki je mesec molitve rožnega venca. Verjetno ima vsak izmed nas doma rožni venec, zato poskrbimo, da ne bo sameval v kakšnem predalu, ampak da se bo bolj pogosto »grel« v naših rokah. Naj ta meditativna molitev postane del našega življenja!

Vabljeni tudi k skupni molitvi v našo župnijsko cerkev, kjer ta molitev molimo pol ure pred sveto mašo.