- Danes kristjani praznujemo zahvalno nedeljo, zato je prav, da pomislimo na vse tisto za kar moramo biti hvaležni Bogu in bližnjim. Nobena stvar na tem svetu ne more živeti in preživeti sama zase, tudi župnija ne.

Hvala vsem, ki s svojo molitvijo in delom podpirate in sooblikujete življenje v župniji. Hvala vsem, ki v župniji opravljate različne službe: organistom, voditeljem zborov, pevcem, bralcem Božje besede, mežnarjem, ministrantom in katehistinjam.

Vsem, ki čistite in krasite naše cerkve, vsem, ki skrbite za čistočo in urejenost veroučnih učilnic, Slomškovega doma in župnikovega stanovanja. Vsem ključarjem, članom župnijskega pastoralnega sveta, gospodarskega sveta, Karitas, voditeljem skavtov.

Hvala vsem starejšim in bolnim, ki z molitvijo in darovanjem trpljenja prosite za blagoslov. Hvala vsem, ki s prostovoljnim delom darujete svoj čas in moči za župnijo.

Pa tudi vsem, ki z molitvijo ali z materialnimi darovi podpirate župnijo.

- Pred nami sta dneva celodnevnega češčenja Svetega Rešnjega Telesa in Krvi.  To je velik trenutek za vsakega izmed nas in za župnijo. Skupaj bomo molili za naše družine, župnijo, škofijo ter za številne druge namene.

Prvi dan (petek, 9. 11.) bo češčenje v Marijini cerkvi. Po jutranji sv. maši bo NAJSVETEJŠE izpostavljeno do 12.00 in od 15. ure dalje do večerne sv. maše, ki bo prav tako v Marijini cerkvi.

Drugi dan (sobota, 10. 11.) bo češčenje v župnijski cerkvi.  Po jutranji sv. maši bo NAJSVETEJŠE izpostavljeno do 12.00 in od 15. ure dalje do sklepne svete maše.

Ob 18.00 bo somaševanje in zaključek celodnevnega češčenja. Po sveti maši bodo litanije in slovesni blagoslov.

Radi pridite v cerkev, da bomo skupaj počastili Jezusa pod podobo kruha.

- Zakonski jubilanti, ki v tem letu praznujete okroglo obletnico (5, 10, 15 … 60 let) prisrčno vabljeni na srečanje, ki bo v nedeljo, 25. 11. 2018, ob 10.30 v župnijski cerkvi. Po maši bo v dvorani Slomškovega doma skromna pogostitev. Prijavite se v župnišču. Zadnji rok prijave je 18. november. Prijavite se tudi tisti, ki se niste tukaj poročili, pa živite v naši župniji.

- Tudi letos bo sv. Miklavž obiskal našo župnijo in obdaril otroke (darilo je primerno za predšolske otroke in otroke prve triade). Med nami bo na praznik Brezmadežne, v soboto, 8. decembra, ob 15.00  uri, v dvorani Slomškovega doma. Starši, svoje otroke prijavite v župnijski pisarni najkasneje do srede, 19. novembra! Prispevek za darilo je 5,00  € (ostalo krije Karitas in župnija). Medtem, ko bomo čakali na sv. Miklavža, nas bodo razveselili Frančiškovi otroci s kratko igrico.

- Karitas nudi učno pomoč učencem osnovne šole. Za dogovor lahko pokličejo na telefonsko številko 040 458 542.

- Na voljo je Marijanski koledar (2,50 €) in Družinska pratika (5,90 €).