- S slovesnim praznikom Kristusa Kralja vesoljstva sklepamo staro cerkveno leto. V njem smo skupaj s Kristusom in povezani med seboj kot Božje ljudstvo prehodili del naše poti na tem svetu, usmerjeni k poslednjemu cilju, večnemu življenju pri Bogu.

- Naša zakonska skupina Družina in življenje vabi na »ženski zajtrk«, ki bo v soboto, 1. decembra, ob 8.00 v Slomškovem domu. Vabljene vse žene in dekleta, da ob skupnem klepetu z gostjo preživite prijetno jutro.

- Prihodnjo nedeljo bomo vstopili v adventni čas. Z njim katoličani začenjamo novo cerkveno leto in neposredno pripravo na božič. Glavni simbol tega časa je adventni venec, ki si ga bomo naredili ali kupili. Venčke bomo blagoslovili pri sv. mašah prihodnjo nedeljo. Naj ne bo le lep okras, temveč molitveni pripomoček, ob katerem se bo zbirala družina k molitvi.

- Članice ročnodelske skupine Spominčice so izdelale adventne venčke. Blagoslovljeni venčki so  na voljo danes (25. 11.) in na prvo adventno nedeljo po sv. maši ob 8.30 in 10.30. Vaši prostovoljni darovi bodo namenjeni za župnijske potrebe in pomoči potrebnim iz naše župnije.

- S prvim dnem adventnega časa se bo na pot po naši župniji podala Marija Romarica. Ob kipu Brezmadežne in priloženi molitvi se bomo pripravljali na božič. Vse tiste družine (posamezniki), ki ste jo pripravljene sprejeti pod streho za en dan, vas prosimo, da se sami vpišete na seznam, ki visi zadaj v župnijski cerkvi na oglasni deski. Kip Matere Božje boste lahko sprejeli po večerni sveti maši in ga naslednji večer tudi vrnili v župnijsko cerkev, da ga prejme naslednja družina. Vsak dan lahko sprejmeta Marijo romarico 2 družini. Lepo povabljeni k tej obliki priprave na božične praznike.

- Prihodnja nedelja je prva v mesecu, zato bodo denarne nabirke namenjene potrebam župnije. Hvala za vsak vaš dar!

- Sveti Miklavž bo med nami v soboto, 8. decembra, ob 15.00  uri, v dvorani Slomškovega doma. Starši, svoje otroke prijavite v župnijski pisarni najkasneje do srede, 28. novembra! Prispevek za darilo je 5,00  € (ostalo krije Karitas in župnija).

- Na voljo je Marijanski koledar (2,50 €) in Družinska pratika (5,90 €).

- V četrtek je bil god svete Cecilije, zavetnice cerkvene glasbe. Hvala zborovodje, organisti ter pevci, ki se zbirate v pevskih zborih, da s svojim petjem pomagate peti vsemu cerkvenemu občestvu in z glasbo slaviti Boga. Bog povrni za vaš trud.