- Jutri, 17. decembra, pričenjamo z božično osemdnevnico. »Kralja, ki prihaja, pridite, molimo!« nas bo vabil psalmist k svetim mašam. Naj bo tudi obisk osemdnevnice naša duhovna priprava na praznik Gospodovega rojstva.

- Luč miru iz Betlehema 2018 – DELIMO PLAMEN, ZANETIMO MIR.

Letošnja poslanica: »Plamen je v mojih rokah. Gori in me greje. Prepričala me je njegova toplota in privabila njegova svetloba. Zdaj imam priložnost, da ga širim naprej –  poiščem bližnjega, začutim njegovo stisko, se darujem zanj in mu pomagam.

Toda kako?

Ko sprejmem mir v svoje srce, sem podoben sveči, ki je sprejela plamen. Da ohrani plamen, mora sveča goreti. Prav tako moram jaz, da ohranim mir, darovati samega sebe. Vendar sveča z gorenjem izginja, človek pa nikoli ne izgine, če gori iz ljubezni.
Vem, da nas je več, ki gorimo. Skupaj lahko ustvarimo mogočen ogenj, ki ga ne bo pogasil noben nemir.

Delimo plamen – zanetimo mir.«

Naši skavti bodo betlehemsko luč miru prinesli v našo župnijo prihodnjo nedeljo ob 10.30. Sveče boste lahko kupili po sveti maši.

- Bistriški skavti vabijo, da se jim pridružimo in tako skupaj ponesemo betlehemsko luč miru po naši župniji (»Jernejeva pot«), in sicer v nedeljo, 23. 12., ob 15.00. Zberemo se pred župnijsko cerkvijo.

- V adventnem času povabljeni k skupni molitvi – sv. maši v župnijsko cerkev. Po vaših domovih pa naj vas adventni venec, adventni koledar ter Marija romarica zbira k molitvi in duhovni pripravi na božič.

- Adventni čas je čas priprave na praznik Jezusovega rojstva. Prav je, da se na praznik pripravimo tudi tako, da očistimo naša srca v zakramentu sv. spovedi. Priložnost zanjo je pol ure pred sveto mašo.

- Veroučenci so prejeli adventni koledar – pripomoček za adventno družinsko molitev. V sredini je priloga za misijonski hranilnik. Škatlice z zbranimi darovi prinesejo v cerkev k jaslicam (od božiča, 25. decembra, do praznika treh kraljev, 6. januarja).

- Na voljo je Marijanski koledar (2,50 €) in Družinska pratika (5,90 €).

- Obnavljajte naročnino na verski tisk. Prav je, da ima vsaka krščanska družina vsaj en verski časopis. Cene za leto 2019: Družina -  109,20 €, Ognjišče - 34,30 €, Prijatelj - 11,70 €, Misijonska obzorja - 9 €, Mohorjeve knjige - 48 €, Vzgoja - 19,80 €, Božje okolje - 26,40 €, Beseda med nami - 20,40 €, Communio - 34 €, Magnificat  - 55,80 €, Mavrica - 39,90 €, Cerkveni glasbenik - 35,40 €, Radovednež - 14€, #Najst - 23,40€, Cerkev danes - 35,40€, Naša luč - 26,95€, Glasnik kraljice miru - 12€.