- Prav je, da na vse tri svete večere (božični večer, na silvestrski večer in na predvečer svetih treh kraljev) pokropimo in s kadilom pokadimo svoje domove. S tem dejanjem izpovemo, da je Bog stvarnik in vzdrževalec vsega. Hkrati kličemo Božje varstvo v naše vsakdanje življenje.

Blagoslov začnemo pri jaslicah, potem ko se zbere vsa družina. Pripravimo žerjavico in kadilo, blagoslovljeno vodo z vejico, prižgano svečko (najbolje Lučko miru iz Betlehema) in se dogovorimo za molitev.

- Jutri je sveti večer.

Zvečer bo družinska sveta maša ob 18.00, pri kateri bo prepeval otroški pevski zbor.

Ob 24.00 lepo vabljeni k polnočnici, da bomo skupaj doživeli radost božične noči.

- V torek, 25. 12.,  je Božič - praznik Jezusovega rojstva. Svete maše so po nedeljskem redu.

Božič nas uči in navdušuje za ljubezen, ki ljubi vse ljudi, vsakega človeka, ne glede na njegove vrline. V njem, ki je naš brat, smo postali bratje in sestre med seboj.

V teh svetih dneh se potrudimo, da se ne bomo ustavljali le na površini, ampak utrdili vero v sporočilo o razodeti Ljubezni in širili in živeli ljubezen v medsebojnih odnosih. Potem se bodo uresničila tudi božična voščila o veselju in miru in želje o blagoslovu, ki jih drug drugemu izrekamo tudi za novo leto.

- V sredo, 26. 12., na praznik diakona Štefana, prvega mučenca bo pri obeh svetih mašah blagoslov soli in vode. Ta dan še posebej molimo za domovino.

- V četrtek, 27. 12., goduje sv. Janez, apostol in evangelist. Pri sveti maši bo blagoslov vina. Še posebej lepo vabljeni naši vinogradniki.

- Trikraljevska akcija s koledovanjem bo v naši župniji v soboto, 5. decembra. Kdor želi obisk kolednikov, se lahko prijavi v župnijski pisarni do 1. 1. 2019. Vaši denarni darovi bodo namenjeni pomoči potrebnim.

- Župnik bo od 27. 12. do 15. 1. 2019 obiskoval in blagoslavljal vaše domove. Kdor želi blagoslov doma, naj pokliče in se prijavi v župnijski pisarni.

- Otroci, ki ste sodelovali v adventni akciji Otroci za otroke, prinesite svoje škatlice z darovi v cerkev k jaslicam.

- Na voljo je Marijanski koledar (2,50 €) in Družinska pratika (5,90 €).

- Obnavljajte naročnino na verski tisk. Prav je, da ima vsaka krščanska družina vsaj en verski časopis. Cene za leto 2019: Družina -  109,20 €, Ognjišče - 34,30 €, Prijatelj - 11,70 €, Misijonska obzorja - 9 €, Mohorjeve knjige - 48 €, Vzgoja - 19,80 €, Božje okolje - 26,40 €, Beseda med nami - 20,40 €, Communio - 34 €, Magnificat  - 55,80 €, Mavrica - 39,90 €, Cerkveni glasbenik - 35,40 €, Radovednež - 14€, #Najst - 23,40€, Cerkev danes - 35,40€, Naša luč - 26,95€, Glasnik kraljice miru - 12€.