- Pred nami (od 25. 11. do 1. 12.) je teden Karitas z naslovom  “DOBRO IZ VSAKEGA SRCA”, romanje sodelavcev Karitas na Ponikvo in dobrodelni koncert Klic dobrote v Celju (27. 11.), nedelja Karitas 1. 12.). Z darovi, ki jih darujete za Karitas, pomagamo slovenskim družinam, ki se znajdejo v stiski. Prihodnja nedelja je prva advetna in hkrati nedelja Karitas. Nabirke pri svetih mašah bodo namenjene župnijski in škofijski Karitas. Svoj dar lahko nakažete tudi na TRR (Karitas Slovenska Bistrica): SI56 0228 0009 2526 191 LJ BANKA; namen: KARITAS 2019

- S slovesnim praznikom Kristusa Kralja vesoljstva sklepamo staro cerkveno leto. Cerkev je Kristusa za kralja vesoljstva priznavala že v najzgodnejših veroizpovedih in s tem poudarjala, da ima Kristus kot Božji sin in Odrešenik sveta, zlasti po svojem vnebohodu, najvišjo čast in oblast nad človeštvom in zgodovino.

- Prihodnjo nedeljo bomo vstopili v adventni čas. Z njim katoličani začenjamo novo cerkveno leto in neposredno pripravo na božič. Glavni simbol tega časa je adventni venec, ki si ga bomo naredili ali kupili. Venčke bomo blagoslovili pri sv. mašah prihodnjo nedeljo. Naj ne bo le lep okras, temveč molitveni pripomoček, ob katerem se bo zbirala družina k molitvi.

- S prvim dnem adventnega časa se bo na pot po naši župniji podala Marija Romarica. Ob kipu Brezmadežne in priloženi molitvi se bomo pripravljali na božič. Vse tiste družine (posamezniki), ki ste jo pripravljene sprejeti pod streho za en dan, vas prosimo, da se sami vpišete na seznam, ki visi zadaj v župnijski cerkvi na oglasni deski. Kip Matere Božje boste lahko sprejeli po večerni sveti maši in ga naslednji večer tudi vrnili v župnijsko cerkev, da ga prejme naslednja družina. Vsak dan lahko sprejmeta Marijo romarico 2 družini. Lepo povabljeni k tej obliki priprave na božične praznike.

- Prihodnjo nedeljo bo ob 10.30 družinska sveta maša, pri kateri sodelujejo veroučenci druge triade. Lepo vabljeni!

- Župnijska Karitas Slovenska Bistrica vabi na dobrodelni koncert »Dobrota nas povezuje«. Koncert bo  v nedeljo, 1. 12. 2019, ob 17. uri v dvorani Slomškovega doma Sl. Bistrica. Nastopajoči: Poskočni muzikanti, zbor Natanael, ansambel Metulj, Stela Tavželj, OPZ župnije Slovenska Bistrica, Glasbene iskrice, Frančiškovi otroci, Golobčki, vrtec Blaže in Nežica). Hvala za prostovoljne prispevke! Prisrčno vabljeni!

- Skavti izdelujejo adventne venčke. Blagoslovljeni venčki so  na voljo danes in na prvo adventno nedeljo po vseh svetih mašah. Vaši prostovoljni darovi bodo namenjeni za kritje stroškov tabora v tujini.

- Sv. Miklavž bo obiskal našo župnijo in obdaril otroke (darilo je primerno za predšolske otroke in otroke prve triade). Med nami bo v soboto, 7. decembra, ob 15.00  uri, v dvorani Slomškovega doma.  Starši, svoje otroke prijavite v župnijski pisarni najkasneje do srede, 27. novembra! Prispevek za darilo je 5,00  € (ostalo krije Karitas in župnija). Medtem, ko bomo čakali na sv. Miklavža, nas bodo razveselili Frančiškovi otroci s kratko igrico.