- Prav je, da na vse tri svete večere (božični večer, na silvestrski večer in na predvečer svetih treh kraljev) pokropimo in s kadilom pokadimo svoje domove. S tem dejanjem izpovemo, da je Bog stvarnik in vzdrževalec vsega. Hkrati kličemo Božje varstvo v naše vsakdanje življenje.

- V torek je sveti večer.

* Zvečer bo družinska sveta maša ob 18.00, pri kateri bo prepeval otroški pevski zbor.

* Ob 24.00 lepo vabljeni k polnočnici, da bomo skupaj doživeli radost božične noči.

- V sredo, 25. 12.,  je Božič - praznik Jezusovega rojstva. Svete maše so po nedeljskem redu.

Z Jezusovim rojstvom Bog postane del zgodovine človeštva. Leto njegovega rojstva deli zgodovino na dvoje: pred in po Kristusu. S trenutkom, ko se je Božji Sin učlovečil, se je svet spremenil. Prišla je Luč, da bi premagala moralno noč človeštva, prišlo je Življenje, da bi se zoperstavilo »kulturi smrti«, prišla je Pot, da bi pokazala, ljudem, ki tavajo v tej »dolini solz«, smer, ki pelje v Nebesa.

- V četrtek, 26. 12., na praznik diakona Štefana, prvega mučenca bo pri obeh svetih mašah blagoslov soli in vode. Ta dan še posebej molimo za domovino.

- V petek, 27. 12., goduje sv. Janez, apostol in evangelist. Pri sveti maši bo blagoslov vina. Še posebej lepo vabljeni naši vinogradniki.

- Trikraljevsko akcijo s koledovanjem bodo skavti v naši župniji pripravili v soboto, 4. januarja. Kdor želi obisk kolednikov, se lahko prijavi v župnijski pisarni do 1. 1. 2020. Vaši denarni darovi bodo namenjeni pomoči potrebnim in delovanju bistriških skavtov.

- Župnik bo od 27. 12. do 15. 1. 2020 obiskoval in blagoslavljal vaše domove. Kdor želi blagoslov doma, naj pokliče in se prijavi v župnijski pisarni.

- Otroci, ki ste sodelovali v adventni akciji Otroci za otroke, prinesite svoje škatlice z darovi v cerkev k jaslicam.

- Veroučenci imajo božično-novoletne počitnice od 23. decembra do vključno 6. januarja 2020.