- Za svetovni dan bolnikov, ki bo kot vsako leto 11. februarja, na god Lurške Matere Božje, je papež Frančišek napisal poslanico z naslovom Pridite k meni vsi, ki ste utrujeni in obteženi, in jaz vam bom dal počitek (Mt 11,28).

Ko enkrat prejmemo počitek in Kristusovo tolažbo, smo poklicani tudi sami postati počitek in tolažba za brate, s krotko in ponižno držo, po zgledu Učitelja.

Pri nas bo osrednja slovesnost kot vsako leto v narodnem svetišču Marije Pomagaj na Brezjah v torek, 11. februarja, ob 10. uri. Vodil jo bo murskosoboški škof msgr. dr. Peter Štumpf SDB.

Svetovni dan bolnikov naj zaznamuje naša večja pozornost do bolnikov in trpečih. K temu spodbujajmo tudi tiste, ki so blizu bolnikom in vsem, ki zanje skrbijo. Pozornost in hvaležnost pa pokažimo v teh dneh tudi do vseh zaposlenih v zdravstvu in v drugih ustanovah.

- Zaradi otvoritve farne knjižnice ta torek ne bo sestanka članov ŽPS. Naslednje srečanje bo predvidoma 10. marca.

- Vsi, ki nameravate prejeti zakrament svetega zakona letošnjem letu, vabljeni na pripravo, ki bo v naši dekaniji dve zaporedni soboto, in sicer 7. in 14. marca od 16.00 do 19.00 v veroučni učilnici Slomškovega doma v Slovenski Bistrici. Prijave niso potrebne.

- Aritours vabi na tradicionalno postno romanje, ki bo 27. in 28. marca 2020. Skupaj z nadškofom msgr. Alojzijem Cviklom bomo poromali v Vojvodino (samostan Novo Hopovo, Sremske Karlovce, Petrovaradin, Novi Sad, Subotica, Palićko jezero). Cena je 149,00 €. Ob prijavi (do 20. 2. 2020) poravnate 50,00 € (prijava na spletni strani agencije Aritours).

- Župnijska karitas obvešča, da zaradi prostorske stiske in polnega skladišča do nadaljnjega ne sprejema oblačil, igrač in drugih stvari, ki jih sicer prinesete za ljudi, potrebnih pomoči.   Hvala za razumevanje!