- V tem tednu smo zaključili z veroukom na daljavo. Svete maše ob zaključku veroučnega leta in podelitev spričeval tokrat ne bo.  Veroučenci jih bodo dobili v jeseni, ko se bodo srečali s svojimi kateheti. Vsem želimo prijetne in lepo doživete počitnice. Pa ne pozabite na Boga in tudi v poletnih mesecih prisrčno vabljeni k svetim mašam!

- Župnijska pisarna bo od jutri dalje odprta v ponedeljek in sredo med 8.00 in 10.00 uro ter v petek od 18.00 do 18.45. Te uradne ure veljajo za junij, julij in avgust. Za nujne primere (pogreb) je g. župnik na voljo ves dan.

- V torek, 2. 6., bo ob 17.30 sestanek članov župnijske Karitas. Lepo vabljeni.

-  Navodila za sodelovanje pri svetih mašah.

Na voljo je prostora za 90 ljudi pri svetih mašah, vključno na galeriji. Prosimo vas, da stolov v cerkvi ne premikate!

Pri vhodu v cerkev si razkužite roke. V cerkvi mora vsak vernik nositi svojo zaščitno masko oz. temu primerno zaščito (šal, ruta ipd.). Verniki morajo v cerkvi in v klopeh ohranjati medsebojno varnostno razdaljo vsaj 1,5 metra. Te omejitve ne veljajo za družine oz. osebe, ki živijo v istem gospodinjstvu.

Verniki prejmete sveto obhajilo samo na roko, brez izjeme. Preden se obhajate, si s prosto roko odmaknete masko, takoj po zaužitju svete hostije pa si masko zopet namestite čez obraz.

Čeprav ni več takšne nevarnosti, nekateri sedaj po koncu karantene ne pridejo več v cerkev. Vsak zase ve in naloga duhovnika ni prepričevati vernike, da pridejo v cerkev, na praznovanje vere, ampak oznanjevanje te vere, evangelija. Tako vam oznanim, da vas Gospod Jezus čaka v cerkvi in če je zato treba (iz ljubezni do bližnjega) uporabiti masko, jo pač bomo. Verni so v zgodovini morali potrpeti še vse večje neprijetnosti, da so lahko obhajali sv. mašo, celo za ceno življenja. Prišli so iz vere in ljubezni do Boga. Pogumno pri vključevanju v župnijsko občestvo!

- Svete maše ob delavnikih so ob 19.00 (razen v sredo ob 7.00) samo v župnijski cerkvi, ob nedeljah bodo sv. maše ob 7.00 in 9.00 in 10.30 v župnijski cerkvi. V Marijini cerkvi do nadaljnjega ne bo svetih maš!!!

- Spremembe pri podeljevanju zakramenta poroke -

Od 16. maja 2020 dalje, je glede na trenutne razmere, določeno, da pri podeljevanju zakramenta poroke veljajo enaka določila kot za sveto mašo (Navodila, poglavje I. Sveta maša), torej brez omejitve prisotnosti do 15 oseb. To pomeni, da morajo verniki ohraniti 1,5 metra razdalje, razkuževati roke in nositi maske.

- Slovesnost prvega svetega obhajila in svete birme bo predvidoma v jesenskem času. Točen datum še ni dogovorjen.

- Zaradi negotove situacije letos v župniji ne bo poletnega oratorija.