- Navodila slovenskih škofov v slovenskih cerkvah v času umiritve epidemije COVID-19

Udeležba pri sveti maši je dovoljena samo zdravim vernikom, ki nimajo simptomov okužbe dihal, ne kašljajo in nimajo povišane telesne temperature. Ob vstopu v cerkev si morate razkužiti roke in v cerkvi ohranjati medosebno razdaljo 1,5 metra, kar pa ne velja za družine in člane skupnega gospodinjstva. Če to ni mogoče, morate nositi zaščitno masko. Otrokom in mladoletnikom ni treba nositi mask, zanje veljajo enaka navodila kot v šolah. Verniki prejemate obhajilo izključno na roko.

Za obhajanje zakramentov, kot so krst, prvo obhajilo, birma in poroka, veljajo enaki pogoji kot za mašo.

Podrobna navodila najdete na spletni strani naše župnije in Slovenske škofovske konference.

- Na prvo nedeljo v mesecu bo nabirka namenjena potrebam župnije. Hvala za vsak vaš dar!

- V četrtek je zapovedani praznik svetega Rešnjega telesa in krvi - Telovo. Po večerni sveti maši  (v župnijski cerkvi!), bo telovska procesija, ki vključuje tudi prošnje za blagoslov vsega našega dela - na poljih, v vinogradih, v gozdovih, v tovarnah, pisarnah ... Lepo vabljeni.

- V juniju, juliju in avgustu bo župnijska pisarna odprta v ponedeljek in sredo med 8.00 in 10.00 ter v petek od 18.00 do 18.45. V nujnih primerih (pogreb) pa je g. župnik dosegljiv na mobilnem telefonu.

- Slovesnost prvega svetega obhajila bo predvidoma 27. septembra, svete birme pa v soboto, 3. oktobra 2020, ob 10.00.