- Ob današnji zahvalni nedelji HVALA vsem faranom, ki ste po svojih močeh v danih situacijah skušali pomagati in ustvarjati tam, kjer ste začutili stisko in potrebo po pomoči. Hvala vam, ker ste v minulem letu zakrpali marsikatero stisko in izpeljali ogromno projektov z nitjo ljubezni, in tako s skrbjo delavca za rast Božjega kraljestva med nami sporočali, da vaše delo in pomoč nista bili iz obilja, ampak ste podarili del sebe. Bog povrni!

- Ukrepi za omejitev širjenja epidemije COVID-19:

* Svete maše se do nadaljnega obhajajo brez vernikov, po predvidenih namenih.

* Škofje so izdali podrobna navodila glede obhajanja zakramentov. Med drugim predvidevajo, da bodo cerkve lahko odprte za molitev in prejem obhajila. V cerkev lahko pride največ 6 ljudi naenkrat. Odprta bo vsak delovnik med 17.00 in 19.00 in v nedeljo od 9.00 do 11.00. V tem času boste lahko tudi prejeli obhajilo. Za individualno duhovno oskrbo izven teh terminov predhodno pokličite g. župnika.

* Celoten verouk poteka na daljavo. Starši, pozorno spremljajte svoje otroke in jim pomagajte pri katehezi po navodilih katehetov. Naj v tej težkih časih tudi verska vzgoja ne bo zapostavljena.

- Naša župnija ima YouTube kanal (Župnija Slovenska Bistrica), na katerem je vsako nedeljo objavljena duhovna misel ob nedeljski Božji besedi. Vabljeni, da se naročite, da boste tako lažje spremljali vsebino. Mlajše prosimo, da pokažejo svojim starejšim v družini, kako lahko spremljajo omenjeni kanal.

- V cerkvi je na voljo Družinska pratika in Marijanski koledar.