- V četrtek je zapovedani praznik svetega Rešnjega telesa in krvi - Telovo. Po večerni sveti maši  bo telovska procesija, ki vključuje tudi prošnje za blagoslov vsega našega dela - na poljih, v vinogradih, v gozdovih, v tovarnah, pisarnah ... Vsi lepo vabljeni, še zlasti letošnji provoobhajanci.

- Pred nami so četrtek pred prvim petkom, prvi petek in prva sobota z ustreznimi pobožnostmi.

- Na prvi petek bo g. župnik obiskoval bolne in ostarele po domovih.

- Prihodnja nedelja je prva v mesecu, zato bodo denarne nabirke namenjene potrebam župnije. Hvala za vsak vaš dar!

- Članom ŽPS se je lani iztekel petletni mandat. Zaradi epidemije bodo volitve letos, in sicer v nedeljo, 13. 6. 2021. Takrat boste verniki nad 16 let pri vsaki maši prevzeli volilni list, na katerega lahko predlagate do 6 kandidatov za naslednje mandatno obdobje.

- Pri verskih obredih v cerkvah se število oseb v zaprtih prostorih omeji na enega udeleženca oz. člana istega gospodinjstva (družino) na 10 kvadratnih metrov. Udeleženci so lahko navzoči v zaprtih prostorih, kjer se kolektivno uresničuje verska svoboda, do 50 % zasedenosti zmogljivosti sedišč.

Medosebna razdalja med udeleženci mora biti najmanj 1,5 metra, razen med osebami iz skupnega gospodinjstva.

Za udeležbo pri sveti maši je potrebno upoštevati navodila, ki jih najdete na spletni strani Slovenske škofovske konference.