- V tednu od 14. do 20. novembra 2021 bomo tudi letos obhajali teden zaporov. Naslov letošnjega tedna zaporov je »Pomislite na vrane …«. Upanje nam pomaga prepotovati potovanje iz temin bolečine, trpljenja, strahu ali bridkosti do kraja, kamor lahko posije svetloba. Bog skrbi za nas. Ne glede na to, kako zmedeno ali težko življenje postane, ni Bog nikoli oddaljen in hrepeni, da bi ga spustili k sebi.

Skupaj stopajmo skozi ta teden molitve in rastimo v svojem skupnem razumevanju vrednosti, ki jo Bog polaga v vsakega izmed njegovih otrok, da bi se tako kot vrane vzpenjali, končno svobodni, polni zaupanja v njegovo preskrbo in ljubezen do nas. Molimo za družbeno povezanost in obnovljene odnose ter odprtost za velikodušno ljubezen Boga, ki hrepeni po bližini z vsako posamezno osebo, ki jo ceni in pozna po imenu.

- Če bodo razmere dopuščale, bo sv.  Miklavž obiskal našo župnijo in  obdaril otroke (darilo je primerno za predšolske otroke in otroke prve triade). Med nami bo v nedeljo, 5. decembra, ob 16.00  uri, pred Slomškovim domom oz. cerkvijo. Starši, svoje otroke prijavite v župnijski pisarni najkasneje do nedelje, 28. novembra! Prispevek za darilo je 5,00  € (ostalo krije Karitas in župnija).

- V zvonovih v župnijski cerkvi bomo menjali kemblje, saj so dosedanji neprimerni zaradi spodjedanja (uničevanja) zvonov. Predračun je 7.476 €. Hvala vsem, ki boste darovali v ta namen.

- V cerkvi in župnijskih prostorih vzdržujte medsebojno razdaljo, razkužujte roke ter nosite zaščetne maske. Za vse starejše od 12 let je obvezno izpolnjevanje pogoja PCT za vstop v cerkev in druge župnijske prostore.