- V letošnjem Tednu Karitas 2021 (22. – 28. 11.) nas bo nagovarjalo geslo: »SRCE, ki sprejema«, ki je še posebej primerno za današnji čas. Nadškof msgr. Alojzij Cvikl je ob tem povedal: »Naj nam bo ta teden vsem v spodbudo, da bodo naša srca postajala vedno bolj sposobna sprejemati druge v odprtosti Sv. Duhu! Če moje srce bližnjega sprejema, me hkrati tudi spodbuja, da se odpravim k njemu in iščem pot do njegovega srca. In potem, ko sem ga slišal in v srcu doumel njegove težave, pač nisem več daleč od spoznanja na kak način mu bom mogel biti v oporo in pomoč. Malo je potrebno za povrnitev upanja: človeka je treba opaziti, ga sprejeti, mu prisluhniti, samo tako se bo počutil sprejetega, razumljenega in spoštovanega...« Za vse nas je vabilo, da se ustavimo in prisluhnemo drug drugemu.

dobrodelnega koncerta župnijske Karitas: »Odpri srce in dlan«. Z nakupom vstopnic ste s svojimi denarnimi darovi pomagali pomoči potrebnim v naši župniji. Epidemija je materialno prizadela še več ljudi. Kdor bi želel darovati, lahko svoj dar odda v nabiralnik v cerkvi (nabiralnik Karitas), daruje ob nedelji Karitas (28. 11. – takrat so vse nabirke namenjene Karitas) ali pa nakaže na TR župnijske Karitas: SI56 02280 0092 526 191 (Župnijska karitas Slovenska Bistrica, Trg A. Šarha 6, Slov. Bistrica). Prisrčna hvala za vsak vaš dar!

- Bistriški skavti bodo tudi letos izdelovali adventne venčke. Na voljo bodo od nedelje 21. 11. do vključno 28. 11. pred in po vseh svetih mašah (tudi med tednom). Veseli bodo vseh prostovoljnih prispevkov, ki si jih bodo s prodajo venčkov prislužili.

- Če bodo razmere dopuščale, bo sv.  Miklavž obiskal našo župnijo in  obdaril otroke (darilo je primerno za predšolske otroke in otroke prve triade). Med nami bo v nedeljo, 5. decembra, ob 16.00  uri, pred Slomškovim domom oz. cerkvijo. Starši, svoje otroke prijavite v župnijski pisarni najkasneje do nedelje, 28. novembra! Prispevek za darilo je 5,00  € (ostalo krije Karitas in župnija).

- V zvonovih v župnijski cerkvi bomo menjali kemblje, saj so dosedanji neprimerni zaradi spodjedanja (uničevanja) zvonov. Predračun je 7.476 €. Hvala vsem, ki ste ali boste darovali v ta namen (na prvo nedeljo v mesecu je bilo darovanih 1.325 €).

- V cerkvi in župnijskih prostorih vzdržujte medsebojno razdaljo, razkužujte roke ter nosite zaščetne maske. Za vse starejše od 12 let je obvezno izpolnjevanje pogoja PCT za vstop v cerkev in druge župnijske prostore.

- V župnijski pisarni in v cerkvi sta na voljo Marijanski koledar (2,50 €) in Družinska pratika (6,50 €)