- Danes je prva adventna nedelja in hkrati nedelja Karitas. Nabirke bodo namenjene našim faranom, ki potrebujejo pomoč. Svoj dar pa lahko nakažete na TR župnijske Karitas: SI56 02280 0092 526 191 (Župnijska karitas Slovenska Bistrica, Trg A. Šarha 6, Slov. Bistrica). Prisrčna hvala za vsak vaš dar!

- S prvo adventno nedeljo vstopamo v adventni čas. Na ta prihod se je treba pripraviti. Zato je priložnost, da v tem času vsak kristjan naredi inventuro svojega verskega in duhovnega življenja. Postavi si vprašanje: »Kakšen kristjan sem?« Na podlagi odgovora opravi tudi osebno sveto spoved, ki naj bo sestavni del priprave na božič. Lepo povabljeni v tem adventnem času k osebni in družinski molitvi, doma ob adventnem venčku. Povabljeni k obisku sv. maše, predvsem pa k sveti spovedi. Priložnost zanjo bo pred vsako sv. mašo.

- S prvim dnem adventnega časa se je na pot po naši župniji podala Marija Romarica. Ob kipu Brezmadežne in priloženi molitvi se bomo pripravljali na božič. Vsi tisti, ki ste jo pripravljeni sprejeti V svoj dom za en dan, se sami vpišite na seznam, ki visi zadaj v župnijski cerkvi na oglasni deski. Lepo povabljeni k tej obliki priprave na božične praznike.

- Pred nami je prvi četrtek in prvi petek z ustreznimi pobožnostmi.

- Na prvi petek bo g. župnik obiskoval bolne in ostarele po domovih. Svojci, poskrbite, da se vaši domači, ki ne morejo v cerkev, pred prazniki srečajo z Jezusom v zakramentih.

- Prihodnja nedelja je prva v mesecu, zato bodo denarne nabirke namenjene menjavi kembljev pri zvonovih. Hvala za vsak vaš dar!

- Otroci so pri verouku prejeli adventni koledar. Letos preko zgodb spoznavamo našega misijonarja p. Miha Drevenška. Skupaj s starši naj zgodbe berejo zvečer ob adventnem venčku. Nato skupaj molijo večerno molitev. Trudijo se za obisk svete maše in za dobra dela. V sredini je priloga za misijonski hranilnik. Vanj zbirajo »sadove« njihovega adventnega premagovanja in odpovedi v korist pomoči potrebnim otrokom v misijonskih deželah.

- Sveti  Miklavž bo obiskal našo župnijo in  obdaril otroke. Med nami bo v nedeljo, 5. decembra, ob 16.00  uri, pred Slomškovim domom oz. cerkvijo. Starši, svoje otroke prijavite v župnijski pisarni le še danes, 28. novembra! Prispevek za darilo je 5,00  € (ostalo krije Karitas in župnija).

- V cerkvi in župnijskih prostorih vzdržujte medsebojno razdaljo, razkužujte roke ter nosite zaščetne maske. Za vse starejše od 12 let je obvezno izpolnjevanje pogoja PCT za vstop v cerkev in druge župnijske prostore.

- V župnijski pisarni in v cerkvi sta na voljo Marijanski koledar (2,50 €) in Družinska pratika (6,50 €)