- Akcija Luč miru iz Betlehema ima tudi dobrodelni namen. Z letošnjimi prostovoljnimi prispevki za sveče bodo podprli dva projekta:

1. V letu 2020 so ustanovili dobrodelni sklad sv. Lucije, ki je v osnovi namenjen pomoči ob zdravstvenih težavah in stiskah skavtskih članov. Letošnja sredstva, namenjena skladu sv. Lucije, bodo namenili pomoči in zdravljenju otrok, ki se bojujejo z zasvojenostjo s tehnologijo. Del zbranih sredstev bodo zato podelili Centru za pomoč pri prekomerni rabi interneta.

2. Skavtska hiša – projekt, s katerim želijo dati prostor skavtskim dejavnostim, načrtovanjem in druženju.

- Sklepno obdobje adventnega časa v Katoliški cerkvi predstavlja božična osemdnevnica, ki predstavlja neposredno bogoslužno pripravo na božič. Lepo vabljeni!

- Prav je, da na vse tri svete večere (božični večer, na silvestrski večer in na predvečer svetih treh kraljev) pokropimo in s kadilom pokadimo svoje domove. S tem dejanjem izpovemo, da je Bog stvarnik in vzdrževalec vsega. Hkrati kličemo Božje varstvo v naše vsakdanje življenje.

- V petek je sveti večer.

* Zvečer bo družinska sveta maša ob 18.00, pri kateri bo prepeval otroški pevski zbor.

* Ob 24.00 lepo vabljeni k polnočnici, da bomo skupaj doživeli radost božične noči.

- V soboto, 25. 12.,  je Božič - praznik Jezusovega rojstva. Svete maše so po nedeljskem redu.

O betlehemsko Dete, daj,

da bomo z vsem srcem dojeli to globoko božično skrivnost.

Podeli ljudem v srcih tisti mir,

ki ga včasih tako obupano iščejo

in ki jim ga lahko podeliš le ti. Pomagaj jim, da se bodo med seboj bolje poznali, da bodo živeli kot bratje in sestre, otroci istega Očeta. Razodeni jim tudi svojo lepoto, svetost in čistost.

V njihovih srcih prebudi ljubezen

in hvaležnost za svojo

neskončno dobroto.

Vse skupaj združi v svoji ljubezni.

In nam podeli svoj nebeški mir. Amen.

- Župnik bo od 27. 12. do 15. 1. 2022 obiskoval in blagoslavljal vaše domove. Kdor želi blagoslov doma, naj pokliče in se prijavi v župnijski pisarni.

- Otroci, ki ste sodelovali v adventni akciji Otroci za otroke, prinesite svoje škatlice z darovi v cerkev k jaslicam.

- Veroučenci imajo božično-novoletne počitnice od 23. decembra do 2. januarja 2022.

- V cerkvi in župnijskih prostorih vzdržujte medsebojno razdaljo, razkužujte roke ter nosite zaščetne maske. Za vse starejše od 12 let je obvezno izpolnjevanje pogoja PCT za vstop v cerkev in druge župnijske prostore.