- V četrtek, 6. 1., je praznik Gospodovega razglašenja - svetih treh kraljev. Modri so zmogli videti, kaj jim je razodevalo nebo, ker je bilo v njih hrepenenje, ki jih je gnalo na pot. Kristjani bi morali slediti zgledu treh kraljev, se z odprtimi srci odpraviti na pot in iskati Boga.

Na predvečer praznika obhajamo tretji sveti večer. Na ta večer  z blagoslovljeno vodo in kadilom blagoslovimo svoje domove, prepevamo božične pesmi, na vhodna vrata pa napišemo začetnice imen treh kraljev z letnico novega leta.

- Najlepša hvala našim mladim za postavitev jaslic v zvonici cerkve. Hvala tudi vsem ostalim, ki ste na kakršen koli način pripomogli k lepemu praznovanju božičnih praznikov.

- Na praznik svetih treh kraljev bomo zaključili z misijonska adventno akcijo Otroci za otroke. Svoj denarni dar, ki ste ga zbrali v tem času v kuverti prinesete v cerkev in ga položite spredaj pri oltarju ali pa starši nakažejo na TRR račun: Misijonsko središče Slovenije, Kristanova 1, 1000 Ljubljana, SI56 0201 4005 1368 933. Hvala vsem za sodelovanje in velikodušnost.

- Po tradiciji je v Sloveniji januar tudi mesec verskega tiska. Takrat običajno poravnavamo naročnino na verske časopise in to je tudi priložnost za razmislek o pomenu verskega tiska v duhovnem življenju. Ta ima neprecenljivo vlogo pri poglabljanju vere pa tudi pri oblikovanju naših stališč, zasidranih v krščanstvu. Naročnina na verski tisk je lahko tudi lepo darilo.

Naročnina za verski tisk v letu 2022:

Ognjišče 36,50€, Prijatelj 12,60€, Misijonska obzorja 9€, Družina 130€, Mavrica 44,90€, Beseda med nami 27,00€, Božje okolje 33,00€, Cerkveni glasbenik 35,70€, Magnificat 63,70 €, Najst 29,40€, Cerkev danes 39,00€, Praznična 23,60€, Communio 35,80€, Naša luč 29,70€, Jaslice 6,95€, Mohorjeve knjige (69,00 €)

- Župnik bo do 15. 1. 2022 obiskoval in blagoslavljal vaše domove. Kdor želi blagoslov doma, naj pokliče in se prijavi v župnijski pisarni.

- Upoštevajte ukrepe za preprečitev širjenja virusa. Za vse starejše od 12 let je obvezno izpolnjevanje pogoja PCT za vstop v cerkev in druge župnijske prostore.