- Molitvena osmina za edinost kristjanov poteka od 18. do 25. januarja 2022. Komisija za ekumenizem in medverski dialog je tudi letos pripravila knjižico z berili in nagovori za vseh osem dni.

-  »Vse delam novo« je naslov letošnjega Svetopisemskega maratona, ki se bo odvijal od 22. do 27. januarja. Več o dogajanju najdete na spletni strani Svetopisemski maraton.

V času negotovosti in brezupa si želimo, da bi kristjani trdno verovali v gotovo upanje, da bo Gospod nekega dne vse naredil na novo. Prav vse negotovosti, skrbi in težave so za nas, Kristusove učence, priložnost, da se obrnemo k Njemu, se priklopimo na Vir in z vsemi pljuči zadihamo in zaživimo.

Svetopisemski maraton je priložnost prav zato – da se znova z vsem srcem obrnemo k Njemu. Zaradi epidemije se bodo branje Svetega pisma in spremljevalni dogodki tudi letos odvijali na spletu. Veselimo se lanske izkušnje, ko se je zaradi spletne povezave lahko priključila res vsa Slovenija, od najmanjših in najbolj oddaljenih krajev pa do Ljubljane.

- Papež Frančišek nas vse vabi, da se v srečanju sinode soočimo z vprašanji glede našega življenja po veri. S tem namenom v naši župniji pripravljamo t. im. »sinodalni večer«, na katerega ste poleg članov ŽPS vabljeni vsi župljani. Sinodalni večer bo v torek, 25. 1., po večerni sveti maši v Slomškovem domu.

- Otroci, ki so sodelovali v adventni akciji Otroci za otroke, so zbrali 265,40 €. Bog povrni vašo dobroto! Darove smo nakazali Misijonskemu središču Slovenije. Z njimi pomagajo zgraditi otroške vrtce, šole in ambulante v deželah v razvoju.

- Naročnina za verski tisk v letu 2022:

Ognjišče 36,50€, Prijatelj 12,60€, Misijonska obzorja 9€, Družina 130€, Mavrica 44,90€, Beseda med nami 27,00€, Božje okolje 33,00€, Cerkveni glasbenik 35,70€, Magnificat 63,70 €, Najst 29,40€, Cerkev danes 39,00€, Praznična 23,60€, Communio 35,80€, Naša luč 29,70€, Jaslice 6,95€, Mohorjeve knjige (69,00 €)

- Upoštevajte ukrepe za preprečitev širjenja virusa. Za vse starejše od 12 let je obvezno izpolnjevanje pogoja PCT za vstop v cerkev in druge župnijske prostore.