- Škofijska gimnazija in Dijaški dom A. M. Slomška vabita na spoznavanje življenja in dela gimnazije ter dijaškega doma,  v petek, 18. 2. 2022, na Vrbanski cesti 30 v Mariboru:

- Dan za radovedne (od 9. do 13. ure za učence; od 12. do 13. ure za starše)

- Ogled prostorov dijaškega doma, pogovor z dijaki in vzgojitelji od 13. ure naprej.

Več informacij: www.skofijska.si in https://www.z-ams.si/index.php/sl/domov-dijaski

Prijazno vabljeni bodoči dijaki.

- Skavti po celem svetu 22. februarja tradicionalno praznujejo rojstni dan ustanovitelja Roberta Baden-Powella. Dan spomina je vedno dober dan in dobrih dni ni nikdar preveč, zato bomo letošnje praznovanje začeli že v začetku februarja. Do 22. bomo tako nabrali že kopico dogodivščin, novih spominov in dobrih del. K sodelovanju vabijo tudi nas! Po celi Sloveniji so postavili točke, na katerih se nas bo s svojimi modrostmi spomnil Robert Baden-Powell, vsebovale pa bodo tudi spodbudo za aktivnost ali izziv, ki bo nekomu polepšal dan. Dedku, mami, prijateljem, Bogu in popolnim neznancem. Sigurno tudi vam! S svojo družino in prijatelji ste vabljeni, da med 1. in 22. februarjem osvojite štiri točke, ki jih je pripravil vaš steg in izpolnite izzive. Za sodelujoče imajo pripravljene tudi simbolične nagrade.

Več informacij o sodelovanju in izzivih najdete na spletni (Skavt.si) in Facebook strani skavtov.

- V sinodalnem odboru mariborske nadškofije nas prosijo, da si vzamemo nekaj časa, izpolnimo anketo in povemo, kaj nam je v življenju Cerkve dragoceno, kaj nas moti in kaj predlagamo. Anketo najdete na spletni strani Nadškofija Maribor.

- Priprava na zakon za pare, ki se nameravajo letos poročiti, bo za našo dekanijo v Slovenski Bistrici: 5. in 12. marca, med 16.00 in 19.00. Prijave niso potrebne.

- Agencija Aritours vabi na 25. tradicionalno postno romanje v Vojvodino, ki bo od 1. do 2. aprila. Na romanju se bodo ustavili in ogledali znamenitosti v Novem Hopovem, Sremskih Karlovcih, Novem Sadu, Petrovaradinu. Drugi dan bo ogled Subotice, obisk Palićkega jezera  ter postanek v Brunariću, ekumenskem romarskem središču katoliških in pravoslavnih vernikov. Duhovni vodja romanja je mariborski nadškof, msgr. Alojzij Cvikl. Cena romanja je 149 € (45 romarjev), 7 € odstopnina (bolezen, smrt v družini). Za zgodnjo prijavo do 28. 2. Aritours podarja zdravstveno zavarovanje z asistenco v tujini. Prijavite se v agenciji, kjer tudi poravnate 50 € in morebitno odstopnino.

- Upoštevajte ukrepe za preprečitev širjenja virusa. Za vse starejše od 12 let je obvezno izpolnjevanje pogoja PCT za vstop v cerkev in druge župnijske prostore.