- Župljani, v torek, 22. 2., ob 18.30 lepo vabljeni na sinodalni večer, ki bo v dvorani Slomškovega doma. S sinodalnim dogajanjem pogumno stopimo na pot skupnega prepoznavanja, k čemu nas Sveti Duh vabi danes, da bomo vedno bolj Cerkev, ki bo zaradi našega pričevanja privlačna tudi za tiste, ki Kristusa še niso spoznali.

- V sinodalnem odboru mariborske nadškofije nas prosijo, da si vzamemo nekaj časa, izpolnimo anketo in povemo, kaj nam je v življenju Cerkve dragoceno, kaj nas moti in kaj predlagamo. Anketo najdete na spletni strani Nadškofija Maribor.

- Priprava na zakon za pare, ki se nameravajo letos poročiti, bo za našo dekanijo v Slovenski Bistrici: 5. in 12. marca, med 16.00 in 19.00. Prijave niso potrebne.

- Agencija Aritours vabi na 25. tradicionalno postno romanje v Vojvodino, ki bo od 1. do 2. aprila. Duhovni vodja romanja je mariborski nadškof, msgr. Alojzij Cvikl. Cena romanja je 149 € (45 romarjev), 7 € odstopnina (bolezen, smrt v družini). Za zgodnjo prijavo do 28. 2. Aritours podarja zdravstveno zavarovanje z asistenco v tujini. Prijavite se v agenciji, kjer tudi poravnate 50 € in morebitno odstopnino.

- Radijski misijon bo od 3. do 9. aprila 2022.  S svojimi razmišljanji v osrednjih dnevnih govorih (ob 17.00) bodo sodelovali: nadškof Alojzij Cvikl, s. Rebeka Kenda, škof Andrej Saje, br. Miran Špelič, Tomaž Kete, Slavko Rebec in škof Maksimilijan Matjaž.

Vsak dan bosta misijonska govora ob 10.15 in 17.00. Ponovitev bo vsak večer med 22. in 24. uro. Posnetki bodo na voljo tudi v radijskem arhivu na spletni strani Radia Ognjišče. V času misijona bo od ponedeljka do sobote sveta maša ob 19.00. Vsak večer ob 20.00 bo pogovorni večer, v katerem bodo lahko sodelovali poslušalci.

- Upoštevajte ukrepe za preprečitev širjenja virusa. Za vse starejše od 12 let je obvezno izpolnjevanje pogoja PCT za vstop v cerkev in druge župnijske prostore.